FAQ

Od roku 2011 se změnila prezentace jednotlivých řad značky A-DERMA. Toto nové rozdělení řad má i nový styl obalů, díky kterým se naši zákazníci v jednotlivých řadách lehce orientují: léčebná péče, péče o pokožku celé rodiny, pro ženy:

  • Růžová řada pro ženy s jemnou a křehkou pletí
  • Zelená řada – program péče pro atopickou a velmi suchou pokožku a pro podrážděnou pokožku
  • Základní péče pro celou rodinu – základní řada vhodná pro jemnou a křehkou pokožku miminek, dětí a pro každodenní péči o pokožku celé rodiny

Evropská směrnice pro kosmetické produkty (směrnice 76/768/EEC upravena 11. 3. 2003) striktně požaduje, aby výrobci používali dostupné alternativní metody testování nových kosmetických surovin a finálních kosmetických výrobků. Protože respektujeme výše uvedené předpisy, netestujeme již mnoho let naše přípravky na zvířatech.

Pro hodnocení bezpečnosti našich kosmetických produktů během jejich vývoje používáme testování skládající se z následujících kroků:

  • Vývoj alternativních testů na buněčných kulturách v naší vlastní laboratoři.
  • Používání již známých metod a aktivní spolupráce na validačních programech, které jsou prováděny francouzskou a evropskou veřejnou správou.

 

V praxi nám jde o to, otestovat naše produkty a nabídnout zákazníkům bezpečné kosmetické přípravky. V tom nám hodně pomáhají existující data o bezpečnosti používaných surovin.

Tolerance našich finálních produktů se ověřuje alternativními metodami (in vitro) a klinickými testy tolerance u zdravých dobrovolníků v souladu se zákonem o ochraně osob podílejících se na biomedicínském výzkumu, doplněné spotřebitelskými testy účinnosti na lidech. Dalším bezpečnostním krokem, který aplikujeme, je kontrola každé šarže surovin, která dorazí do našeho výrobního závodu. Používáme přísné fyzikálně chemické a bakteriologické kontroly k potvrzení totožnosti, čistoty a kvality ingrediencí přidávaných do našich produktů.

Tento typ kontroly je také prováděn u každé šarže vyrobeného produktu, čímž se vyhneme jakémukoliv riziku výrobních závad.

Naše společnost Pierre Fabre je farmaceutickou firmou, která kromě dermokosmetiky vyrábí také léky. Dostupnost v lékárnách shledáváme logickou a výhodnou hlavně pro zákazníky, kteří hledají odborné poradenství. Je totiž důležité nejen znát účinky produktů, ale také se orientovat v kožních onemocněních, znát správné postupy v péči o pokožku a rozpoznat závažnější stavy, se kterými je nutno odeslat k lékaři. Všechna tato kritéria tedy naplňují pouze lékárny.

V případě, že vám přípravky vyhovují, není důvod v jejich aplikaci ustávat. Je ovšem třeba brát v úvahu, že kůže se jako živá tkáň neustále proměňuje a po dlouhodobém používání produktu vám může účinek připadat méně výrazný. Proto záleží na vašem subjektivním pocitu. Doporučujeme v případě pochybností kontaktovat vašeho lékárníka nebo dermoporadkyni.

Naše výrobky jsou vyráběny a testovány v souladu s nejvyššími standardy, které podléhají požadavkům farmaceutické skupiny Pierre Fabre (standardy, které se používají při výrobě léčiv, využíváme při výrobě dermokosmetiky).

Všechny přípravky jsou vyvíjeny v našich laboratořích s respektováním současné legislativy. Při používání dosahují vynikajících výsledků v účinnosti a bezpečnosti.

Chceme zde zdůraznit, že látky používané laboratořemi Pierre Fabre Dermo-Cosmétiques jsou na seznamu látek povolených platnými právními předpisy o kosmetických přípravcích.

Uvedení každého kosmetického přípravku podléhá souboru bezpečnostních zásad, které jako výrobce, odpovědný za bezpečost výrobků, musíme dodržet.

Parabenů je celá skupina a používáme pouze ty, jejichž bezpečnost byla prokázána.

Nicméně neustále pečlivě sledujeme vývoj poznatků o těchto látkách a samozřejmě přijímáme zvláštní opatření pro produkty určené malým dětem.

Jsme také zapojeni do pracovních skupin FEBEA, které znovu přezkoumávají bezpečnostní limity u výrobků pro malé děti a výsledky předávají AFSSAPS (Agence française de sécurité sanitaire des produits de santé).

Proč jsou ve vašich produktech stále parabeny?

Parabeny jsou dobré konzervační látky a jsou již řadu let široce rozšířeny v řadě oblastí: výroba kosmetiky, ale také farmaceutický nebo potravinářský průmysl. Máme kompletní toxikologická data, která se průběžně aktualizují v závislosti na vědeckém výzkumu v oblasti chemie. Díky výborným znalostem těchto látek je můžeme používat s maximální bezpečností.

Budeme parabeny z našich produktů odstraňovat?

Zdravotní rizika spojená s jakoukoli bakteriální kontaminací, jsou mnohem vyšší než rizika spojená s použitím konzervačních látek (např. parabenů). Z tohoto důvodu nelze vážně uvažovat o jejich úplném odstranění. Stejný názor je zároveň uznáván mezinárodní vědeckou komunitou.

Přestože parabeny, které používáme, prokázaly svou bezpečnost, bereme v úvahu veřejné mínění o této skupině konzervačních látek. Proto aktivně hledáme alternativní spolehlivá řešení. Tato řešení musí zajistit stejně dobrou konzervaci přípravků jako parabeny, aby byla dodržena vysoká úroveň bezpečnosti produktů. Zaměřujeme se především na produkty pro kojence, děti a těhotné ženy.