Složení/Ingredience

Složení/Ingredience

Složení, přísady, nic před vámi neskrýváme

V našich recepturách jsou všechny vybrané složky potřebné. Dermokosmetický přípravek musí splňovat potřeby vaší pokožky. Z tohoto důvodu vždy obsahuje jednu nebo více aktivních látek a několik pomocných látek pečlivě vybraných pro svou účinnost nebo konkrétní úlohu při léčbě daného symptomu.
Kombinace těchto složek zaručuje:
- Příjemnou texturu, díky které spotřebitel chce přípravek používat.
- Stabilní složení, které zaručuje dlouhodobou účinnost.
- Správnou trvanlivost od okamžiku výroby až do data spotřeby a po celou dobu používání.
- To vše díky zajištění správné snášenlivosti přípravku při léčbě specifických kožních onemocnění.
Naše receptury se vyznačují dokonalou rovnováhou pečlivě vybraných složek, z nichž každá hraje zásadní roli.

Minerální oleje jsou suroviny složené pouze z
molekul uhlíku a vodíku. Používají se v kosmetickém, farmaceutickém a potravinářském průmyslu (jako potahovací a hermetické obalové prostředky). Jejich hlavní vlastností je, že zůstávají na povrchu pokožky a vytvářejí ochranný film, aniž by pronikaly do vrstev kůže. Hydratují, zjemňují suchou pokožku a zároveň ji chrání před podrážděním vlivem okolního prostředí. Jsou dokonale stabilní a dlouhodobě účinné.
Všechny naše receptury obsahující minerální oleje splňují přísné normy kosmetických předpisů a zajišťují vysokou úroveň čistoty v souladu s farmaceutickými standardy. Od našich dodavatelů požadujeme suroviny vyrobené podle norem Evropského lékopisu. V neposlední řadě kontrolujeme kvalitu přímo u nás.
Bezrizikovost těchto olejů potvrdil německý Spolkový institut pro hodnocení rizik (BfR). Jsou naprosto bezpečné pro zdraví spotřebitelů a jsou také známé pro svou vynikající snášenlivost a ochranné a hydratační vlastnosti. Minerální oleje jsou suroviny složené pouze z
molekul uhlíku a vodíku. Používají se v kosmetickém, farmaceutickém a potravinářském průmyslu (jako potahovací a hermetické obalové prostředky). Jejich hlavní vlastností je, že zůstávají na povrchu pokožky a vytvářejí ochranný film, aniž by pronikaly do vrstev kůže. Hydratují, zjemňují suchou pokožku a zároveň ji chrání před podrážděním vlivem okolního prostředí. Jsou dokonale stabilní a dlouhodobě účinné.
Všechny naše receptury obsahující minerální oleje splňují přísné normy kosmetických předpisů a zajišťují vysokou úroveň čistoty v souladu s farmaceutickými standardy. Od našich dodavatelů požadujeme suroviny vyrobené podle norem Evropského lékopisu. V neposlední řadě kontrolujeme kvalitu přímo u nás.
Bezrizikovost těchto olejů potvrdil německý Spolkový institut pro hodnocení rizik (BfR). Jsou naprosto bezpečné pro zdraví spotřebitelů a jsou také známé pro svou vynikající snášenlivost a ochranné a hydratační vlastnosti.

Parabeny jsou přirozeně se vyskytující konzervační látky, které se nacházejí také v ovoci a zelenině (v jahodách, mrkvi, cibuli). Existují různé druhy parabenů a v kosmetických přípravcích se používají již dlouhou dobu, aby se zabránilo vzniku škodlivých bakterií a plísní. Konkrétně v kosmetice se používají pouze čtyři: METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, PROPYLPYLPARABEN a BUTYLPARABEN. V receptuře se každá forma parabenu používá v optimální koncentraci, aby byla zajištěna dobrá ochrana proti mikrobům, jak i bezpečnost pro spotřebitele.
Máme k dispozici komplexní toxikologické údaje, které jsou aktualizovány spolu s vědeckým pokrokem v oblasti hodnocení chemických látek.
Naše vynikající znalosti těchto látek nám umožňují jejich bezpečné použití. V reakci na obavy našich spotřebitelů však tyto látky při změně složení odstraňujeme.

Propylenglykol je složka používaná jako zvlhčovadlo. Má zvláčňující vlastnosti, které výrobku dodávají hydratační účinky. Lze jej použít také jako rozpouštědlo nebo jako prostředek pro regulaci viskozity (dodává recepturám optimální texturu a pevnost).

Pokud je složka začleněna do receptury výrobku v nanometrické formě, je v seznamu složek na obalu za jejím názvem uvedeno označení [nano]. Nanočástice se v potravinářském a kosmetickém průmyslu používají hojně. Již téměř 20 let se například používají v opalovacích přípravcích. Nanometrická forma složky totiž zajišťuje, že se fotoprotektivní účinná látka dobře roztírá a že je výsledný produkt účinnější. Bezpečnost nanočástic byla potvrzena evropskými a mezinárodními zdravotnickými orgány, které zavedly přísné testovací programy nutné před povolením jejich používání. Studie ukázaly, že částice obsažené v receptuře tvoří spíše skupiny o velikosti 100 nm, které neprocházejí kožní bariérou. Naše přípravky jsme navíc testovali, abychom prokázali, že nanočástice do kůže nepronikají. Pokud je složka začleněna do receptury výrobku v nanometrické formě, je v seznamu složek na obalu za jejím názvem uvedeno označení [nano]. Nanočástice se v potravinářském a kosmetickém průmyslu používají hojně. Již téměř 20 let se například používají v opalovacích přípravcích. Nanometrická forma složky totiž zajišťuje, že se fotoprotektivní účinná látka dobře roztírá a že je výsledný produkt účinnější. Bezpečnost nanočástic byla potvrzena evropskými a mezinárodními zdravotnickými orgány, které zavedly přísné testovací programy nutné před povolením jejich používání. Studie ukázaly, že částice obsažené v receptuře tvoří spíše skupiny o velikosti 100 nm, které neprocházejí kožní bariérou. Naše přípravky jsme navíc testovali, abychom prokázali, že nanočástice do kůže nepronikají.

Sami chcete, aby vaše přípravky byly účinné a bezpečné po celou dobu jejich používání. Proto je obvykle nutné přidávat do receptur konzervační látky, které zabraňují kontaminaci výrobků, a tím i jejich znehodnocení. Právě díky těmto konzervačním látkám můžeme zaručit trvanlivost a datum spotřeby našich výrobků.

Pro ty, kteří mají přecitlivělou nebo intolerantní pokožku a chtějí být zcela bez konzervačních látek, je jedinečnou a celosvětově nejlepší alternativou sterilní kosmetika vynalezená skupinou Pierre Fabre, do které patříme. Jedná se o receptury, jejichž výrobní proces eliminuje potřebu konzervačních látek díky exkluzivnímu a dokonale hermetickému systému uzavírání.

Všechny naše přípravky nejsou BIO. Jejich složení obsahuje v průměru 87 % složek přírodního původu, ale někdy i 100 % jako v případě našeho DERMALIBOUR+Reparačního CICA-Krému. Všechny naše účinné látky pocházejí z etických a udržitelných zdrojů a obsahují všechny naše vzácné účinné látky rostlinného původu, jako oves Rhealba® pěstovaný v ekologickém zemědělství s krátkým dodavatelským řetězcem na jihozápadě Francie.

Naše přípravky neobsahují složky živočišného původu. S výjimkou následujících produktů: Tyčinka na rty ze základní řady, Phys-AC Hydra Kompenzační krém a DERMALIBOUR+ Barrier, které obsahují včelí vosk pro své vyživující a zvláčňující vlastnosti.
Žádný z našich výrobků nebyl testován na zvířatech.

Kontroverzní složky jsou jádrem našich obav.
Neustále vyvíjíme naše receptury, abychom vyloučili složky, které zákazníky znepokojují.
Možná máte pocit, že se naše receptury nemění dostatečně rychle, ale uvědomte si, že změna složky nebo úprava receptury může trvat dlouho, protože musíme zajistit, aby nová receptura byla stejně účinná a bezpečná jako ta předchozí, a to vyžaduje mnoho studií.

Ne, v našich recepturách nepoužíváme žádné prokázané endokrinní disruptory.
100 % složek použitých v našich recepturách je pečlivě analyzováno, abychom zaručili naprosto bezpečné a účinné přípravky.
V neposlední řadě zůstáváme ve střehu a připraveni zohlednit veškeré změny vědeckých poznatků a evropských kosmetických předpisů.

V kosmetických přípravcích se silikony (CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONE, CYCLOMETHICONE atd.) používají kvůli vynikajícím senzorickým vlastnostem: zlepšují pocit z nanášení (klouzavost, hladkost) a povrch (pudrový, sušší, zmatňující). To pomáhá zajistit zejména to, že lidé budou produkt používat i v dlouhodobém horizontu.
Mezinárodní regulační orgány, včetně Vědeckého výboru pro bezpečnost spotřebitelů (SCCS), považují silikony za bezpečné složky. Jedná se o chemicky inertní materiály, které jsou pokožkou dobře snášeny, nejsou komedogenní, nedráždí a nealergizují.

Na přírodnosti našich výrobků neustále pracujeme.
Jejich složení obsahuje v průměru 87 % složek přírodního původu, ale například u našeho DERMALIBOUR+ Reparačního CICA-Krému je to 100 %.
Všechny naše přípravky obsahují oves Rhealba®, který se pěstuje ekologicky s krátkým dodavatelským řetězcem na jihozápadě Francie.

Osobní údaje

Osobní údaje

Vaše osobní údaje shromažďujeme za určitým účelem (např. pro soutěže, věrnostní programy, informace atd.). Obecně platí, že jakmile je tohoto cíle dosaženo, neponecháváme si je. Pokud proti tomu nevznesete námitku, budeme je uchovávat po dobu tří let pro účely přímého marketingu.
Někdy je musíme archivovat delší dobu, abychom splnili své zákonné povinnosti (např.
kosmetické kontroly, oddělení kvality atd.). Ve všech případech, kdy již vaše osobní údaje nepotřebujeme, zajistíme jejich úplné zničení nebo anonymizaci. Zjistěte více o našich zásadách ochrany osobních údajů.

Životní prostředí/Ekodesign

Životní prostředí/Ekodesign

Od výběru ekologického zemědělství pro pěstování našeho ovsa Rhealba® až po ekologický přístup k designu našich výrobků - zavázali jsme se podnikat kroky a vytvářet prospěšná partnerství, abychom snížili náš dopad na přírodu a biologickou rozmanitost.

Naše filtry jsou z ekologického hlediska netoxické:  V rámci našeho přístupu k ekologické odpovědnosti jsme nechali všechny naše filtry vyhodnotit nezávislými laboratořemi, které prokázaly nulový dopad filtrů A-DERMA PROTECT na jeden druh korálů, jeden druh fytoplanktonu a jeden druh zooplanktonu. Vědecké studie těchto klíčových modelů mořské biodiverzity*.

*A-DERMA PROTECT filtry byly testovány v laboratoři Observatoire Océanologique v Banyuls-sur-Mer, která je partnerem Evropského centra mořských biologických zdrojů, a to na 3 klíčových druzích mořské biodiverzity – jednom druhu korálů, jednom druhu fytoplanktonu a jednom druhu zooplanktonu – v koncentracích reprezentativních pro koncentrace v životním prostředí. 
 Stien, D. et al. A unique approach to monitor stress in coral exposed to emerging pollutants. Scientific Reports 10, 9601 (2020). 
https://www.nature.com/articles/s41598-020-66117-3

Thorel, E. et al. Effect of 10 UV Filters on the Brine Shrimp Artemia salina and the Marine Microalga Tetraselmis sp. Toxics 8, 29 (2020).
https://www.mdpi.com/2305-6304/8/2/29

Společnost A-DERMA, značka skupiny Pierre Fabre, vyhodnotila svůj přístup k CSR podle normy ISO 26000 a získala stupeň excelence Ecocert 26000.

Náš závod na výrobu produktů, který se nachází v Soualu v regionu Tarn ve Francii, obnovuje 99 % svého odpadu, a to díky partnerství s okolními společnostmi.
Využívá také 80 % obnovitelné energie, včetně zbytků z našeho ovsa Rhealba® , které se používají jako palivo pro kotel na biomasu, jenž poskytuje teplou vodu a vytápění.
Společnost A-DERMA také navázala dvacetileté partnerství s místní společností CLIMAT LOCAL, která hodlá bojovat proti globálnímu oteplování výsadbou živých plotů.
Živé ploty pohlcují emise skleníkových plynů, jsou také útočištěm pro biologickou rozmanitost, brání půdní erozi, odvádějí dešťovou vodu a chrání sousední plodiny tím, že slouží jako větrolamy.
Od roku 2014 bylo vysázeno více než 6 km živých plotů, které byly použity jako náhrada za 595 zpátečních cest letadlem z Paříže do New Yorku.

Přípravky A-DERMA jsou od semen ovsa Rhealba® až po finální produkt vyráběny ve Francii, lokálně a v krátkém dodavatelském řetězci, s výjimkou externě dodávaných produktů, které tvoří méně než 2 % sortimentu.

Přísně omezujeme používání primárního a nerecyklovatelného plastu: všechny naše láhve jsou recyklovatelné, a pokud jde o naše hygienické přípravky, obsahují až 100 % recyklovaného plastu.
Z našich výrobků jsme odstranili plastové fólie prokazující manipulaci.
Zredukovali jsme plastové uzávěry na tubách.
Pracujeme také na tom, aby se do našich tub přidával recyklovaný plast. Náš nový univerzální krém je prvním produktem, který toho využívá, a brzy jej budou následovat další.

Složení všech našich hygienických výrobků je biologicky odbouratelné podle normy OECD 301B, s výjimkou Dermatologické mycí kostky z řady KAŽDODENNÍ PÉČE

Ano, to je nám blízké a konkretizuje to náš závazek vůči lidem a přírodě.
V oblasti přírody můžeme uvést dvě pro nás velmi důležitá partnerství:
První jsme založili před 20 lety s místní francouzskou společností Climat Local, která chce bojovat proti globálnímu oteplování výsadbou živých plotů.
Živé ploty pohlcují emise skleníkových plynů, jsou také útočištěm pro biologickou rozmanitost, brání půdní erozi, odvádějí dešťovou vodu a chrání sousední plodiny tím, že slouží jako větrolamy.
Od roku 2014 bylo vysázeno více než 6 km živých plotů, které byly použity jako náhrada za 595 zpátečních cest letadlem z Paříže do New Yorku.
V roce 2015 jsme také uzavřeli partnerství se Spolkem pro ochranu ptactva (Ligue de Protection des Oiseaux, LPO), který nám umožňuje podílet se na ochraně ptáků a pomáhat udržovat a rozvíjet přírodu a biologickou rozmanitost na našem Terre d'Avoine v Puylaurens v Tarnu. Toto místo je pro společnost A-DERMA příznačné, protože se zde v ekologickém zemědělství agroekologickými postupy pěstují naše ovesná semena Rhealba®.
Co se týče závazku vůči lidem, můžeme uvést naše historické partnerství s nadací Eczema Foundation, která se věnuje výzkumu atopické dermatitidy a financuje klinické studie této nejzávažnější formy ekzému. Pomáhá
urychlit výzkum a poskytovat informace pacientům, kteří je často potřebují.
Jsme také hrdí na partnerství se společností Phenix, francouzským start-upem, který vyvíjí inovativní řešení nakládání s neprodanými potravinářskými a nepotravinářskými přípravky ve prospěch lidí žijících v chudobě. Neprodané přípravky, které se stále dají konzumovat, tak skrze ně předáváme charitativním organizacím.

Ve Francii je obal považován za recyklovatelný, pokud je možné ho začlenit do recyklačního programu, tj. pokud je možné ho v rámci země shromáždit, třídit, recyklovat a vyrobit z něj další obal nebo jiný výrobek. V současné době ve Francii neexistují žádná recyklační zařízení pro tuby. Na rok 2022 se to nicméně plánuje. Všechny naše lahve a kartonové krabice recyklovatelné jsou.

Index ekologického dopadu je nástroj pro měření ekologického a sociálního designu kosmetických výrobků a výrobků pro zdraví rodiny.
Jeho metoda, navržená společností Pierre Fabre a vyhodnocená certifikací AFNOR, je založena na hodnocení 20 environmentálních a společenských kritérií.

Bezpečnost/testování

Bezpečnost/testování

Pokud jde o bezpečnost našich výrobků, neděláme žádné kompromisy a spolupracujeme s vysoce kvalifikovanými týmy toxikologů, kteří je pečlivě ověřují.

Ne, evropské předpisy to zakazují.
Testování hotových výrobků na zvířatech je v Evropské unii od roku 2004 zakázáno a od roku 2013 je zakázáno testování složek používaných k jejich výrobě.
Jako průkopníci tohoto přístupu používáme od roku 1995 inovativní modely rekonstruované kůže.
V roce 2019 bylo v laboratoři výzkumných a vývojových týmů společnosti Pierre Fabre použito 6 000 rekonstruovaných kůží, aby se zajistila bezpečnost a účinnost našich výrobků před zahájením testů na živých dobrovolnících. Tyto testy se následně provádějí pod dermatologickou kontrolou a v případě potřeby pomocí vysoce výkonných měřicích přístrojů.
Kromě toho se finančně podílíme na evropských výzkumných programech zaměřených na vývoj alternativních metod testování na zvířatech, které společně provádějí Evropská komise a kosmetický průmysl.

Přípravky, které nejsou určeny speciálně pro těhotné ženy, na těhotných ženách
testovány nejsou. Používání našich výrobků během těhotenství a kojení závisí na jejich složení. Proto doporučujeme, abyste nás v případě jakéhokoli požadavku kontaktovali.

Ano, většina našich výrobků je vhodná pro děti, některé dokonce již od narození, např. řada EXOMEGA CONTROL nebo DERMALIBOUR+ Reparační CICA-Krém.

Pro vyhodnocení bezpečnosti našich kosmetických výrobků bez použití
zvířat, jsme vytvořili alternativní program:
- vývoj substitučních testů na buněčných kulturách v naší vlastní
laboratoři pro kultivaci kůže, která vznikla před více než 20 lety;
- implementace dostupných metod na trhu;
- aktivní účast na testovacích programech prováděných
francouzskými i evropskými organizacemi.
Podporujeme také vývoj alternativních metod testování na zvířatech tím, že se finančně podílíme na výzkumných programech, které společně realizují Evropská komise a Cosmetics Europe, evropská organizace sdružující odborníky na kosmetiku, jejímž jsme členem.

Na obalech kosmetických výrobků jsou dva indikátory, které umožňují zjistit,
zda je vhodné je ještě používat. V první řadě se můžete spolehnout na datum expirace. Až do tohoto data zaručujeme účinnost a stabilitu našich výrobků. To je v Evropě povinné pro hygienické a toaletní přípravky, jejichž doba použitelnosti je kratší než 30 měsíců. Dále se můžete řídit dobou po otevření (PAO). Ta je znázorněna otevřeným kelímkem s číslem a písmenem M, které označuje „měsíc“. Číslo odpovídá počtu měsíců, po které lze výrobek po otevření bez rizika používat. U vakuově balených výrobků (airless nebo sterilní kosmetiky) se PAO neuvádí, protože je lze v rámci doporučeného limitu 3 let používat libovolně dlouho.

Každý výrobek obsahuje číslo šarže ve specifickém formátu, které nám umožňuje identifikovat jeho původ. Díky tomu je možné zjistit datum výroby, informace o surovinách atd. - tyto prvky nám umožňují v případě potřeby provést stažení šarže.

Pokud se domníváte, že je váš výrobek vadný, můžete se obrátit na naše oddělení bezpečnosti a kvality, které vás vyzve, abyste mu v případě potřeby zaslali svůj výrobek za účelem
testování. Pokud je tento výrobek skutečně vadný, bude vám zaslán nový výrobek. Kontaktujte náš zákaznický servis.

U každého našeho výrobku hodnotíme bezpečnost surovin i bezpečnost hotového výrobku.
Nejprve ohodnotíme složky použité v našich výrobcích: koncentraci složky ve výrobku; dobu kontaktu v závislosti na typu výrobku (oplachový nebo bezoplachový); kategorii výrobku (obličej, tělo, vlasy), potažmo oblast jeho působení; cílovou skupinu se zvláštním zaměřením na „citlivou“ populaci, tj. kojence, děti, těhotné ženy, osoby s kožními chorobami atd.
Poté vyhodnocujeme úroveň bezpečnosti hotového výrobku; provádíme předběžné testy (in vitro) a testy klinické snášenlivosti na dobrovolnících (in vivo na zdravé a poté na cílové pokožce). Pokud při vývoji našich receptur zjistíme během těchto testů jakýkoli problém, výrobek v žádném případě nepustíme na trh a začínáme od začátku. Ve společnosti A-DERMA je bezpečnost na prvním místě. Každý z našich výrobků je proto uváděn na trh s absolutní zárukou, že je za běžných podmínek používání bezpečný.

Prodej

Prodej

Přípravky A-DERMA se prodávají v online i kamenných partnerských lékárnách. Nejbližší prodejní místa najdete na stránce „Všechna naše prodejní místa“.

Bohužel vám vzhledem k mnoha žádostem vzorky zaslat nemůžeme. Zveme vás ale k návštěvě prodejního místa, kde se s našimi přípravky můžete seznámit.