Přípravky pro péči o pokožku kojenců a dětí se sklonem k atopii

Přípravky pro péči o pokožku kojenců a dětí se sklonem k atopii

Dětský ekzém postihuje mnoho kojenců. Ve většině případů se atopický ekzém objevuje před 1. rokem věku. Pokožka vašeho dítěte je suchá a má sklon k atopii: zklidněte pocity svědění a vyživujte pokožku pomocí dermatologických produktů s ovsem Rhealba® z ekologického zemědělství.

10 výsledky "Přípravky pro péči o pokožku kojenců a dětí se sklonem k atopii"

Další informace o pokožce kojenců a dětí se sklonem k atopii
Další informace o pokožce kojenců a dětí se sklonem k atopii

Který krém je nejlepší na dětský ekzém?

Pokud má pokožka dítěte sklon k atopickému ekzému, použití krému k ošetření atopické pokožky je pro dítě zásadní. V případě dětského ekzému pomůže zvláčňující krém proti škrábání snížit četnost vzplanutí ekzému a zároveň zmírnit zarudnutí a svědění. Emolienční přípravky pomáhají suchou pokožku se sklonem k atopii hydratovat a intenzivně vyživit. Posiluje se kožní bariéra a snižuje se četnost vzplanutí ekzému. Pro přizpůsobení různým typům suchosti atopické pokožky a pro co nejlepší uspokojení jejích potřeb je k dispozici několik textur zvláčňujících přípravků pro péči o pokožku: krém, mléko, balzám, nebo sprej. Pro suchou dětskou pokožku se sklonem k atopii je jemná a bohatá textura krému ideální. Pro jarní a letní období je vhodná lehká, tekutější textura, například mléko nebo sprej. Pro velmi suchou pleť, zejména v zimě, je nejvhodnějším zvláčňující přípravkem ultra výživný balzám..Pokud vaše dítě trpí atopickým ekzémem a zároveň alergií, bude pro něj vhodné použití sterilního přípravku bez konzervačních látek. Ve všech případech doporučujeme pro optimální účinnost aplikovat zvláčňující přípravek alespoň jednou denně na pokožku, která byla umytá speciálním zvláčňujícím přípravkem hygieny určeným pro pokožku se sklonem k atopii.
 

Léčba atopické dermatitidy u dětí

Červené skvrny, suchost, svědění: atopický ekzém nebo atopická dermatitida u kojenců je onemocnění, které ovlivňuje život dítěte i celé rodiny. Při léčbě atopického ekzému je vhodné kombinovat medikamentózní léčbu předepsanou dermatologem, například krém na dětský ekzém na bázi kortikosteroidů, se zvláčňujícími přípravky přizpůsobenými atopické pokožce, které zklidňují svědění a pomáhají zmírnit vzplanutí a červené skvrny.

U dětí, které mají suchou pokožku s atopickým ekzémem, je proto nezbytné používat vhodný přípravek hygieny jako součást každodenní péče: např. zvláčňující mycí sprchový gel proti škrábání, nebo vyživující a zvláčňující sprchový olej. Následuje použití emolienčního krému, který jemně vyživuje jejich suchou pokožku.

V případě svědění pokožky spojeného s výskytem ekzému nastříkejte na pokožku osvěžující, ultra zklidňující sprej, který vaše dítě zklidní a působí proti nutkání škrábát se.

Přečtěte si vysvětlení našich odborníků, abyste lépe porozuměli atopické dermatitidě vašeho dítěte.

Pokud vás zajímají naše produkty pro péči o pokožku se sklonem k atopickému ekzému u dětí, objevte také:

Naše výrobky proti škrábání pro kojence a děti

Zpět na začátek