Péče o pokožku miminek se sklonem k atopii

Péče o pokožku miminek se sklonem k atopii

Dětský ekzém postihuje mnoho kojenců. Atopický ekzém se většinou objevuje před 1. rokem věku dítěte. Pokožka dítěte je suchá a má sklony k atopii: zklidněte svědění a vyživujte pokožku dermatologickou péčí s výtažkem z ovsa Rhealba® z ekologického zemědělství.

10 výsledky

Další informace o pokožce se sklonem k atopii u kojenců a dětí
Další informace o pokožce se sklonem k atopii u kojenců a dětí

Jaký krém zvolit pro péči o ekzém u svého dítěte?

V případě atopické pokožky je zásadní používat vhodné přípravky péče se sklonem k atopii. V případědětského ekzému emolienční krém proti svědění skutečně pomáhá oddálit nejhorší fáze vzplanutí a podráždění a zároveň zmírnit zarudnutí a svědění. Emolienční přípravky působí proti suchosti pokožky tím, že intenzivně hydratují a vyživují suchou pokožku se sklonem k atopii. Posilují kožní bariéru a oddalují fáze vzplanutí spojené s ekzémem. Abychom péči přizpůsobili různým typům suchosti atopické pokožky a co nejlépe uspokojili různorodé potřeby křehké pokožky, nabízíme několik textur emolienční péče: mléko, krém, balzám nebo sprej. Pro suchou pokožku se sklonem k atopii u dětí, je jemná textura krému naprosto ideální. Pro jarní a letní období je vhodná lehká, tekutá textura, například mléko nebo sprej. V případě velmi suché pokožky, je zejména v zimním obdobínejvhodnější emolienční péčí vysoce výživný balzám.
Pokud má dítě atopický ekzém a zároveň trpí alergií, bude pro něj vhodné použití sterilního přípravku bez konzervačních látek.
Pro optimální účinnost se důrazně doporučuje používat kombinaci přípravků emolienční hygieny a péče. Emolienční přípravek péče používejte každý den, alespoň jednou denně. Nanášejte jej na pokožku, předem umytou vhodným emolienčním přípravkem hygieny.

Co dělat v případě atopické dermatitidy u dítěte?

Zarudlé skvrny, suchost pokožky, svědění, atopický ekzém nebo atopická dermatitida u dítěte jsou stavy, které ovlivňují život dítěte i celé rodiny. Pro zvládnutí atopického ekzému je vhodné kombinovat medikamentózní léčbu předepsanou dermatologem, například krém na dětský ekzém na bázi kortikosteroidů, s emolienčními přípravky pro atopickou pokožce, které zklidní svědění, pomohou oddálit fáze vzplanutí a zároveň zmenšit zarudlé skvrny a podráždění.

V případě dětí se suchou pokožkou a atopickým ekzémem je proto nezbytné zařadit do každodenní péče vhodný přípravek hygieny: emolienční sprchový přípravek, jako je zvláčňující mycí olej nebo mycí gel proti škrábání, a také krém proti ekzému, přesněji řečeno emolienční krém, který šetrně vyživuje suchou pokožku.

V případě svědivého záchvatu způsobeného tvorbou lézí nastříkejte na pokožku chladivý, zklidňující sprej, který dítěti uleví a pomůže mu odolat škrábání.

Seznamte se s názory našich odborníků, abyste lépe porozuměli atopické dermatitidě vašeho dítěte.

Pokud vás zajímají naše výrobky pro péči o pokožku dětí se sklonem k atopii, seznamte se také s těmito přípravky:

Naše řada EXOMEGA CONTROL pro suchou pokožku se sklonem k atopii

Naše péče proti svědění pro kojence a děti

Zpět na začátek