AD_MODELS_WOMAN-CREAM-EYE-CONTOUR_2021
Obsah

Jak pečovat o suchou pleť?

Máte pocit, že vaše pleť na obličeji je suchá? Cítíte, že pne? Odlupuje se někdy? Máte na ní malé šmouhy nebo skvrny? A máte z ní nepříjemný pocit? Buďte opatrní s unáhleným tvrzením, že máte suchou pleť. Ve skutečnosti existuje mnoho typů suchosti, z nichž každý má své vlastní příčiny, příznaky, postihuje určité partie... a odlišně se dle nich vybírá i pleťová péče. Je vaše pleť vysušená, nebo jen dehydrovaná? Použití správných slov k popisu suchosti vaší pleti vám umožní zjistit, jakou péči zvolit, zda hydratační nebo vyživující krém, a jakou pravidelnou péči si osvojit. Potřebujete správnou radu? Naši odborníci vám pomohou.

Obličej: co je to suchá pleť?

Kromě specifických stavů (atopie, ekzém atd.) je suchá pleť taková, která má nedostatek vody a/nebo lipidů: v obou případech je kůže oslabená, hůře plní svou ochrannou funkci a je citlivější na vnější vlivy. Pokud tedy pleť obličeje postrádá vodu, hovoříme o pleti dehydrované. Pokud jí však chybí tuk (tj. lipidy), jedná se o pleť suchou. Obavy však nejsou na místě! Jakmile zjistíme příčinu vysušení, můžeme pomocí správných pečujících přípravků (a správných návyků) pleti pomoci v boji proti suchosti a s obnovením její rovnováhy. Co je klíčové? Vyživujte nebo hydratujte suchou pleť podle jejích potřeb a dodržujte konkrétní postupy.

Co dělat, když máte
suchou pleť?

Vaše pokožka je napjatá, svědí a někdy se loupe (tzv. šupinatění): to vše jsou příznaky vysušení. To může být způsobené povahou vaší pokožky a faktory vnějšího prostředí ho mohou ještě zhoršovat. Pro zmírnění těchto nepříjemných příznaků je důležité pochopit mechanismy, které tuto suchost způsobují, a používat krém na obličej přizpůsobený suché pleti. Zde vám o tom všechno povíme.

Suchá pleť? Používejte výživné krémy a přípravky

 

AD_MODELS_WOMAN-LOOK-LEFT_2021 696x696

Co když je vaše pokožka
jen dehydrovaná?

Dehydratovaná pleť je pleť trpící nedostatkem vody: je mdlá, hrubá, make-up se špatně nanáší, a dokonce zvýrazňuje drobné vrásky, které jsou známkou této dehydratace. Na rozdíl od suché pleti, která je trvalým stavem, je dehydratace dočasná a může postihnout všechny typy pleti. To může být způsobené používáním nevhodné kosmetiky, únavou, nadměrným sluněním, zimním obdobím... Chcete-li pochopit, proč je vaše pleť dehydrovaná a jaké přípravky pro péči o suchou pleť zvolit, řiďte se našimi radami.

Dehydrovaná pleť? Používejte hydratační krémy a přípravky

AD_MODELS_WOMAN-CREAM-FOREHEAD_2021 696x696
Zpět na začátek