AD_REACTIVE SKIN_FACE_WOMAN_2021
Obsah

Jak zklidnit obličej, když máte reaktivní pleť, která červená?

Zima nebo horko, stres nebo láska na první pohled: stává se vám, že vaše kůže náhle zčervená? Brní vás někdy kůže a je začervenalá, což opravdu není nic příjemného? Tomu říkáme reaktivní pleť. Proč kůže zčervená? Čím se tato citlivost vysvětluje? Jaký pečující nebo zklidňující krém byste měli použít na pleť pleti, abyste zklidnili reaktivitu pleti a snížili její začervenání? Zde jsou všechny tipy, které potřebujete, abyste se začervenání zbavili.

Co je to reaktivní kůže, která pne a svědí?

Přehled základních informací:

  • Co vidíme, to a sami cítíme: vaše kůže už to dál nevydrží! Je napjatá, svědí, pálí a někdy může i štípat. Také se na ní vyskytují červené skvrny (tzv. erytém), které mizí a zase se objevují. Tato reaktivita může být vyvolána stresem, teplem nebo chladem, aplikací produktu nebo dokonce vodou, třením atd.
  • Co se děje: reaktivní kůže, která červená, je intolerantní kůže, která si neumí poradit s agresivními vlivy. Zaprvé, kůže není řádně chráněna, tedy již neplní správně svou ochrannou funkci, je propustná a dehydratovaná, což podporuje pronikání potenciálně dráždivých látek. Protože není řádně chráněna, vaše pokožka reaguje přehnaně na faktory, které na jiné typy pokožky nemají žádný vliv: tomu se říká hyperreaktivita pokožky. Mezi spouštěcími faktory, které způsobují začervenání pleti, rozlišujeme vnější faktory, které souvisejí s naším životním prostředím (kosmetika a toaletní potřeby, znečištění, voda, chlad, teplo, jakékoli výkyvy teplot, sluneční UV záření a/nebo chemické faktory), a osobnější faktory, jako jsou některé hormonální nebo emocionální spouštěče (zejména stres a úzkost). Dále platí, že nejvíce postižena je světlá pleť.

„Kdykoli jsem ve stresu, moje pleť zrudne a je nevzhledná. Snažím se tedy najít vhodný produkt péče o pleť, který by mě zbavil začervenání, a zároveň se musím vypořádat se stresem. Časem jsem zjistila, že každodenní péčí o pleť a výběrem vhodného zklidňujícího krému proti začervenání se podrážděnost mé pleti snížila a začervenání bylo méně viditelné.“

Klára, 38 let

Reaktivní kůže: čísla, která je dobré znát

60 %

Postižených osob jsou ženy

25 let

věk, od kterého je tento stav zřejmý

37,6 %

evropské populace má reaktivní kůži

Křehkost epidermis je společným patofyziologickým mechanismem akné vulgaris, rosacey a reaktivní kůže, který spočívá v aktivaci inflammasomu. Gabriella Fabbrocini,

Citlivá a reaktivní kůže, L.Misery Dermatologie a venerologie (2019) 146, 585—591 

AD_WEBSITE_EXPERT-DOSSIER_DERMATO_M-AMBONATI_2021

Poznámky odborníka

Abyste si udrželi pleť co nejméně zarudlou, příliš ji nezatěžujte. Toho dosáhnete zjednodušením každodenní péče o pleť, když například nebudete používat příliš mnoho produktů a při jejich aplikaci budete využívat jemná gesta.

Dr. Marco Ambonati, dermatolog

dělat

  • Čistěte, hydratujte a ošetřujte. Abyste omezili začervenání pleti, je důležité používat jemné, neagresivní přípravky bez parfemace. Protože tento typ citlivé pokožky vyžaduje vhodné ošetření, používáním takových produktů se vyhnete riziku alergií a podráždění pokožky. Obličej, který je zarudlý, má tendenci se snadno vysušovat a tato suchost přispívá k přetrvávání začervenání.
  • Udržujte zdravý životní styl. Pro účinný boj proti začervenání pleti a zklidnění reaktivní pleti je také důležité, abyste měli vynikající životní styl a zdravou, vyváženou stravu.

Čemu se vyhnout

Je třeba omezit alkohol, kávu a kořeněná jídla. Ty podporují rozšíření cév. Upřednostňujte potraviny, které působí protizánětlivě a jsou bohaté na dobré mastné kyseliny (např. ryby, zejména sardinky, rostlinný olej, sýry, čerstvá smetana, husí játra, hořká čokoláda, avokádo, mandle a vejce). 

Efektivní pravidelná péče je o správných produktech a správných úkonech! Chcete-li časem snížit viditelné známky a začervenání pleti a zklidnit napětí, rudnutí a mravenčení citlivé a reaktivní pleti, dodržujte rutinní postupy, které zahrnují jemné čištění, hydrataci a péči. Jak si vybrat produkty pro péči o pleť k odstranění make-upu, hydrataci a ošetření začervenání? Naši odborníci vám poradí, jak si vybrat produkty péče o pleť a používat je.

Jak vyčistit reaktivní pleť a odstranit z ní
make-up?

  • Začněte výběrem odličovacího přípravku bez parfemace, který byl dermatologicky testován na citlivé pleti. Ať už používáte make-up nebo ne, čištění pleti je prvním krokem v kosmetické rutině, která odstraňuje nečistoty, chrání a hydratuje reaktivní pleť, a tím snižuje její začervenání!
  • Ráno a večer si jemně očistěte obličej a krk čisticím přípravkem – odličovacím mlékem, gelem, micelární vodou... výběr je na vás. Pokud zvolíte odličovací mléko, nanášejte ho konečky prstů lehkými krouživými masážními pohyby, případně vatovým tamponem. Tento způsob aplikace respektuje pokožku a umožňuje její zklidnění, aniž by ji napínalo. Poté odličovací mléko opatrně odstraňte vatovým tamponem.
    Pokud jste spíše příznivci micelární vody, naneste ji na obličej, oči a rty pomocí vatového tamponu. Ideální je vatový tampon pro opakované použití, který je často jemnější než jednorázové vatové tampony nebo čtverečky.

Jak ošetřit reaktivní pleť a zklidnit
její začervenání?

Ráno a večer: na obličej naneste hydratační a zklidňující krém přizpůsobený vaší citlivé pleti, který vaši pleť zklidní a ošetří lokální začervenání. Naneste malé množství krému na konečky prstů a jemně jej naneste na obličej. Vklepejte jej do kůže v místech, která jsou zarudlá a horká, zejména na tvářích a nose, a v případě potřeby i na bradě. Krém nenanášejte krouživými pohyby, které jsou často příliš silné a mají tendenci začervenání zvyšovat.

REAKTIVNÍ PLEŤ

BIOLOGY CALM

Dermatologická péče ZKLIDŇUJÍCÍ

Tato dermatologická péče s BIO certifikací zklidňuje pocity diskomfortu a horka a chrání a hydratuje reaktivní pokožku.

Zjistěte více

BIOLOGY CALM

  AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Zjistěte více

Další informace o pokožce, která má tendenci rudnout

Zpět na začátek