AD_MODELS_WOMAN-CREAM-FOREHEAD_2021
Obsah

Hydratační péče o obličej: pro koho je určena?

Žízeň je nepříjemný pocit, a když má naše tělo nedostatek vody, necítí se dobře. To samé platí pro pokožku! Při nedostatku vody se žíznivá pleť stává mdlou, ztrácí pružnost, tvoří se jemné vrásky atd. Zkrátka jí musíte „dát napít“, i když máte smíšenou nebo mastnou pleť, protože dehydratace postihuje všechny typy pleti. Dehydrataci pleti může způsobovat několik faktorů: vnější vlivy, jako jsou sezónní změny počasí nebo znečištění, ale také stres, nedostatek spánku nebo nevyvážená strava. Někdy může být příčinou nedostatku vody nevhodná péče o pleť nebo používání příliš agresivních přípravků. Dobrou zprávou je, že ve všech případech lze tento problém snadno napravit použitím správných hydratačních přípravků, které pleti dodají potřebnou vodu, aby se opět vypnula a byla jemná na dotek. Chcete zjistit, jak předcházet dehydrataci pleti? Chcete znát všechny naše tipy pro péči o žíznivou pleť? Pokud ano, klikněte sem!

Co je to dehydrovaná pleť?

Přehled základních informací:

 • Vidíte to, co i sami cítíte: dehydrovaná pleť ztrácí zářivost a komfort; může se dokonce loupat. Je drsná na dotek. A časem ztrácí pružnost a elasticitu. Pocitově je napjatá a snadno se podráždí.
 • Co se děje: Kůže je ze 70 % tvořena vodou, která se neustále šíří z dermis (hluboká vrstva kůže) do epidermis (to, co vidíte na povrchu). Za normálních okolností v pokožce fungují fyziologické mechanismy, které ji udržují dobře hydratovanou: v dermis a epidermis se zachycuje voda, která se trvale zadržuje, a tím zajišťuje dobrou hydrataci pokožky. Přebytek vody se odpařuje. Toto odpařování je regulováno hydrolipidickým filmem (tvořeným tuky a vodou) na povrchu, který pomáhá pokožku chránit. U dehydrované pleti je zadržování vody problémem. Hydrolipidický film přestává fungovat a kůže se vysušuje.

„Vždycky jsem říkala, že mám suchou pleť, protože jsem si myslela, že je to termín, který se vztahuje na jakoukoli pleť. Jenže moje pleť je dehydrovaná. To se ovšem dá změnit. Díky změně přípravků péče o pleť (nyní volím „hydratační" krémy), se mé pleti navrátil komfort a hebkost.“

Sára, 48 let.
AD_WEBSITE_EXPERT-DOSSIER_DERMATO_M-AMBONATI_2021

POZNÁMKY ODBORNÍKA

Dehydrovanou pleť může mít někdy každý. Není to patologický stav. Návratu k normálnímu stavu lze rychle dosáhnout dobrou vnitřní hydratací (pitím dostatečného množství vody) a vnější hydratací (používáním hydratačního krému).

Dr. Marco Ambonati, dermatolog

dělat

 • Objevte hydratační péči o pleť, která jí dodá vodu. A používejte přípravky, které vodu v pleti „zadrží": to je úloha přípravků péče o pleť bohatých na hydratační látky. Při každodenní aplikaci hydratují pokožku, zabraňují ztrátě vody a posilují její ochranu.
 • Pijte hodně čisté vody (1,5 až 2 litry denně) a vybírejte si ovoce a zeleninu bohaté na vodu, jako jsou okurky, salát, rajčata, cukety, broskve, ananas, jahody, meloun a pomeranče.
  Potraviny bohaté na vitamin E také pomáhají udržovat pokožku hydratovanou, zejména na povrchu. Najdete ho v rostlinných olejích, jako je olivový nebo řepkový olej, ve špenátu, v oříšcích, jako jsou mandle, arašídy a lískové oříšky, a v avokádu.

Čemu se vyhnout

 • Chraňte se před sluncem, i když není vidět: každý den nezapomeňte chránit obličej a krk před UV zářením opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem SPF50+.

Zavedení účinné péče o pleť znamená výběr správných přípravků a osvojení si správných návyků a péče, které vaší pleti pomohou každý den! Pro zklidnění a hydrataci pleti zvolte postup, který zahrnuje jemné čištění a specifické ošetření. Naši odborníci vám poradí.

Jak správně čistit dehydrovanou pleť?

 • Ať už používáte make-up nebo ne, čištění pleti je prvním krokem v pravidelné péči o pleť, který vám pomůže zklidnit pleť a zachovat její rovnováhu.
   
 • Pro lepší komfort pleti použijte ráno a večer čisticí odličovací mléko (zejména v zimě), které nanesete konečky prstů. Čas ušetříte použitím micelární vody s čisticím a hydratačním účinkem.

Kdy používat hydratační krémy?

 • Ráno naneste na pleť lehký hydratační krém, který zároveň poslouží jako báze pod make-up. Jedná se o nejdůležitější krok, který umožní pokožce účinně plnit její funkci ochranné bariéry. Pro účinnou hydrataci doporučujeme použít krém i večer: aplikace dvakrát denně obnoví pružnost, jemnost a zářivost pleti rychleji a dlouhodoběji.

Správné přípravky pro péči o pleť

Dermatologický VÝŽIVNÝ krém - HYDRATAČNÍ

BIOLOGY Dermatologický VÝŽIVNÝ krém - HYDRATAČNÍ

Zklidňuje - Chrání - Hydratuje

  AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Zjistěte více

Další informace o suché pokožce

Zpět na začátek