AD_ROSACEA_WOMEN-EYES-CLOSED_LARGE_2021
Obsah

Začervenání pleti: porozumění zajistí lepší léčbu

Máte na obličeji červené skvrny? Mohli byste odpovědět, že stejně jako všichni ostatní! Ve skutečnosti je běžné, že si na obličeji všimnete začervenání. Stačí trocha tepla nebo chladu a tvář vám rychle zčervená. Pokud však začervenání přetrvává nebo se objevuje častěji, měli byste se o něj začít zajímat a léčit ho. I zde zůstává metoda stejná: nejprve zjistěte, co tuto reakci vyvolává, pochopte typ začervenání a poté přizpůsobte produkty své péče o pleť, které vám poskytnou trvalou úlevu. Naši odborníci jsou samozřejmě připraveni podělit se o všechny informace a rady, které mohou nabídnout, aby pomohli i té nejreaktivnější pleti najít úlevu, kterou si zaslouží.

Co je začervenání pleti?

Začervenání pleti nastává, když se kůže zbarví do červena, ať už více nebo méně jasně. Může se týkat lokalizované oblasti (například nosu, tváří, čela nebo brady) nebo se může rozšířit po celém obličeji. Někdy se setkáte s odbornějšími výrazy, které toto začervenání pleti popisují jako erytrózu, erytém pleti, kuperózu nebo rosaceu. Toto začervenání je způsobeno rozšířením nejmenších krevních cév v hlubší vrstvě kůže zvané dermis.

Co toto začervenání způsobuje?

Pokud máte zarudlý obličej, může to být způsobeno povahou vaší pokožky, která je obecně citlivá a křehká, může jít o trvalý nebo dočasný stav. Začervenání pleti může být způsobeno například reaktivitou vaší pleti, onemocněním, jako je rosacea (známá také jako kuperóza), nebo náchylností k alergiím. V neposlední řadě může být toto začervenání pleti důsledkem ošetření, které jste podstoupili, například laserového ošetření. Postupujte podle návodu!

Co dělat, když máte
reaktivní pleť?

Pokud vaše pleť nic nesnese nebo přehnaně reaguje na různé faktory, které na normální pleť nemají vliv, pravděpodobně máte reaktivní/intolerantní pleť. Kůže je napjatá, svědí a někdy i pálí. Reaktivní pleť může také někdy zčervenat a může se projevovat červenými skvrnami, které se objevují a mizí.

Tato reaktivita může být vyvolána stresem, teplem nebo chladem, aplikací produktu nebo dokonce vodou, třením atd. Chcete-li se o reaktivní pleti dozvědět více a vybrat si správné produkty péče o pleť a krémy pro zklidnění začervenání, klikněte zde.

Zklidněte reaktivní pleť, která je začervenalá a pne.

AD_REACTIVE SKIN_FACE_WOMAN_2021 696x696
AD_MANNEQUINS_FEMME-BRUNE-REGARD-VERS-LE-BAS_2021 696x696

Co když je to
rosacea?

Růžovka/rosacea, známá také jako kuperóza, způsobuje rozsáhlé začervenání, zejména v centrálních oblastech pleti (nos, tváře, brada a čelo), a pocit suchosti, pálení a štípání. Mohou se také objevit kožní léze, jako jsou malé pupínky (tzv. papuly nebo pustuly) a lokální otoky pleti. Toto začervenání se postupně může stát trvalým a velmi nevzhledným. Chcete lépe porozumět tomuto stavu a jeho příznakům? Chcete-li vědět, jak lépe vybrat krém proti rosacee? Chcete zjistit, které přípravky péče o pleť účinně zmírňují začervenání a další příznaky růžovky na obličeji?
Dál už nehledejte!

Zklidněte rosaceu na obličeji

Co když za to může laserové ošetření pleti?

Pokud jste podstoupili laserové ošetření pleti (například kvůli odstranění tmavých skvrn, jizev po akné nebo malých kapilár), může se na vaší pokožce v místě zákroku objevit začervenání nebo dokonce mírný otok a pocit spálení, který během několika hodin odezní. Jaké jsou následky laserového ošetření pro vaši pleť? Jakou péči a krémy byste měli použít na její zklidnění? Tady vám vše vysvětlíme.

Zklidněte obličej po laserovém ošetření.

AD_FRAGILE SKIN_FACE_WOMAN_LOOKING IN MIRROR_2021 472x472
AD_ALLERGY_WOMAN_2021 472x472

Co když je vaše pleť
náchylná k alergiím?

Přišli jste do kontaktu s alergenní látkou a váš obličej vykazuje začervenání a známky kožní alergie: může se jednat o alergickou reakci, například kopřivku nebo kontaktní či dráždivý ekzém. V takovém případě máte pravděpodobně na obličeji červené skvrny nebo malé pupínky, pokožka je napjatá a svědí. Chcete-li se dozvědět více o pleti náchylné k alergiím, přečtěte si naše tipy, jak zvolit nejvhodnější péči o pleť a rutinní postupy. Chcete-li zklidnit začervenání a nepříjemné příznaky alergie na obličeji, dál už nehledejte.

Rozpoznejte a zmírněte kontaktní ekzém

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

 Zjistěte více

Jak se starat o obličej?  

 

Zpět na začátek