AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_MP-DP_PLANTULE-GOUTTELETTE_2021

Odborná znalost rostlin: Oves Rhealba®

Ve společnosti A-DERMA vděčíme za vše ovsu. Písmeno A v našem názvu pochází z francouzského výrazu avoine=oves, stejně jako výjimečná účinnost našich výrobků.
 

Vzácný a čistý oves Rhealba® jsme vybrali z 26 000 odrůd pro jeho jedinečné dermatologické vlastnosti. Jsme jediní, kdo ho používá. Oves Rhealba®, který se vyrábí v ekologickém zemědělství v krátkém dodavatelském řetězci v jihozápadní Francii, je obsažen ve všech našich výrobcích a napomáhá všem našim snahám o zklidnění, navrácení rovnováhy a obnovu křehké pokožky.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-ANCIENNE-ETAGERE_2021

Historie ovsa

Mezi křehkou kůží a ovsem se odehrává krásný příběh

Na počátku byl obyčejný oves, „Avena sativa“, obilnina z čeledi lipnicovitých. Jeho používání sahá až do starověku, kdy se konzumoval jako potravina nebo krmivo a ve formě léčivých čajů na zklidnění zánětů. První dermokosmetické přípravky začali používat Římané, a to v podobě zklidňujících koupelí pro lidi s kožními problémy. Ve středověku se předepisoval na podrážděnou pokožku jako zklidňující obklad.

Od té doby se jeho vlastnosti stále studují a v 17. století byl pro své uznávané a doložené účinky na zklidnění pokožky zařazen do francouzského lékopisu.

Zrození hvězdné účinné látky

Avena Sativa“, dermatologický oves, inspiroval název značky A-DERMA a v roce 1982 dal vzniknout prvnímu výrobku značky, zklidňující dermatologické mycí kostce.

Po 16 letech nepřetržitého výzkumu Avena sativa byl vybrán jeden z jeho 300 druhů jako nejlepší pomocník pokožky pro svou jemnost a bohatství účinných látek: odrůda Rhea, čistý bílý oves, který A-DERMA nazývá Rhealba® a který se stal jedinečnou a exkluzivní účinnou látkou, jež je dodnes charakteristickým znakem značky.
Tím však výzkum nekončí. Na popud pana Pierra FABRA začali výzkumníci zkoumat nové účinné látky, tentokrát ne v zrnu, ale ve velmi mladých výhoncích ovsa Rhealba®, plných života, v plném růstu, tzv. VÝHONKŮ.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-GRAINS-MAIN_2021
AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-CHAMP-SHOOT-TRADILANDES_2021 1440x500

Vlastnosti výhonků ovsa Rhealba®
Přírodní dermatologie

Výhonky ovsa Rhealba® se ukázaly být neocenitelným rostlinným a dermatologickým pokladem.
V průběhu výzkumu byly odhaleny účinné molekuly se zcela unikátními dermatologickými vlastnostmi. Rostlinný extrakt z výhonků ovsa Rhealba® je bohatý na saponiny, které obnovují rovnováhu pokožky, a flavonoidy, které mají zklidňující účinky. Je obsažen ve všech našich přípravcích a dodává jim veškerou účinnost v péči o křehkou pokožku.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-CHAMP-VUE-PRES_2021
AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-EXTRACTION-JUS-PLANTULE_2021

Přirozeně účinný
Zcela bezpečný

Díky inovativnímu a patentovanému systému extrakce (patent před patentovým schválením) 
dokázala společnost A-DERMA vyvinout extrakt ze sazenic (mladých výhonků) plných těchto účinných molekul a bez obsahu bílkovin, aby se zabránilo riziku alergie při aplikaci na pokožku, zejména u osob vysoce citlivých na obiloviny. 

Fáze sklizně
Sazenice ovsa Rhealba® 

Mezi 10. a 12. týdnem života jsou výhonky ovsa Rhealba® plné nejvyšší dávky účinných molekul pro pokožku, a to obnovujících a zklidňujících saponinů a flavonoidů.
Je nutné je sklízet právě v tomto období pro zachycení maximální koncentrace vzácných účinných látek, aby přípravky A-DERMA byly co nejúčinnější, protože později se tato koncentrace snižuje.
Aby měli zemědělci jistotu, že sklízejí přesně v okamžiku, kdy je koncentrace účinných molekul nejvyšší, mohou měřit jejich množství přímo na listech díky speciálnímu nástroji DUALEX 4.0, vyvinutému s pomocí týmů Pierre Fabre Agronomie.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-DUALEX_2021
AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-EXTRACTION-SERPENTIN_2021

Stálá kvalita

Aby byla zaručena stálá kvalita extraktu a koncentrace účinných molekul, extrakt z výhonků ovsa Rhealba® je systematicky testován a ověřován pomocí 27 kontrolních testů.
Tato mimořádná rostlinná síla výhonků ovsa Rhealba® je také předmětem 3 registrovaných patentů.

Cyklus ovsa Rhealba®

Od zasetí ovsa Rhealba® k samotnému extraktu z výhonků

Oves Rhealba® se pěstuje výhradně v ekologickém zemědělství na polích v okolí Terre d'Avoine na jihozápadě Francie (Tarn). Sklízí se v polovině července a používá se jako osivo pro sazenice ovsa Rhealba®. Jsme zemědělci, kteří každoročně produkují vlastní osivo. Zaručujeme dokonalou sledovatelnost a kontrolu této klíčové fáze.
Sazenice z těchto zrn obsahují potřebnou rostlinnou esenci. 
Pěstuje se na 50 hektarech v jihozápadní Francii, v krátkém dodavatelském řetězci. Vysévá se na konci zimy. Semena pak potřebují jen několik měsíců na to, aby vyrostla. V květnu může začít sklizeň, sazenice žijí 10-12 týdnů a jsou připraveny projevit svou plnou sílu.
V extrakčním středisku v Gaillacu v Tarnu se z jednoho hektaru poseče, usuší a zpracuje 15 tun čerstvého ovsa.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-CHAMPS-FAUCHAGE_2021 1440x500

Výroba v jihozápadní Francii
v krátkém dodavatelském řetězci

Oves Rhealba® se od svého zasetí až po hotový výrobek zpracovává v krátkých dodavatelských řetězcích v jihozápadní Francii: v okruhu 50 km vzdušnou čarou se nachází několik odborných pracovišť: Terre d'Avoine, země ovsa, která je kolébkou ovsa Rhealba® a místem, kde se semena pěstují v rámci ekologického zemědělství. Gaillac, místo, které je na vrcholu inovací a kde se vyrábějí rostlinné extrakty. Soual, ekologická továrna s certifikací ISO 14001, která vyrábí dermokosmetické přípravky A-DERMA.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP_AVOINE-PLANTULE-SOLEIL_2021
Interaktivní 3D sazenice

Interaktivní 3D sazenice

Pokud se chcete vydat na pole a prohlédnout si naše sazenice ovsa Rhealba® zblízka, můžete tak učinit zde.

Jdeme na to!
Zpět na začátek