PFDC_CONSCIOUS-CARE_notre-demarche-conscious-care-desktop

Vědomá péče

Náš přístup k vědomé péči

Výběrem společnosti A-DERMA se zapojujete do hnutí za vědomou péči.

Značky společnosti Pierre Fabre, včetně značky A-DERMA, si uvědomují, že náš citlivý přístup vůči ostatním a vůči životnímu prostředí může být zdrojem velkého pokroku, a proto společně vytváří tzv. Vědomou péči*: aktivně pracují na vytváření kosmetiky budoucnosti, která se chová vědomě s ohledem na celý svůj ekosystém. To se promítá do humanistického a angažovaného hnutí ve službách životního prostředí, vědeckého pokroku a lepšího života.
Výběrem našich výrobků se zapojujete do hnutí a podporujete mnoho sociálních a ekologických projektů, které pomáhají zlepšovat svět okolo nás. 
* prospěšná a zodpovědná péče 
 
 

100 %

našich nových výrobků je vyrobeno ekologicky

97 %

našich výrobků se vyrábí ve Francii

89 %

našich aktivních látek pochází z BIO rostlin nebo rostlin bez fytosanitárního ošetření

100 %

našich obalů bude do roku 2025 vyrobeno z recyklovatelných, biologických nebo kompostovatelných recyklovaných materiálů

Interní zdroje společnosti Pierre Fabre

Zachování přirozené rovnováhy

Již 60 let spojují značky skupiny Pierre Fabre své vědecké zkušenosti a znalosti z přírody při vytváření dermokosmetiky, která dbá na účinnost a bezpečnost svých výrobků stejně jako na vaše zdraví. 
Naše ambice? Vyvíjet takové přípravky, které respektují přirozenou rovnováhu vaší pokožky a vlasů a které mají bezpečné a účinné složení.  

 

Zaměření na to, co je užitečné a podstatné

Vybíráme pouze složky, které vaše pokožka nebo vlasy vyžadují, a to ve správných dávkách. 
Na základě principu „jen to nezbytné“ jsou naše přípravky Vědomé péče navrženy a vyvinuty bez nežádoucích látek

 

Životní prostředí a udržitelná spotřeba na prvním místě

Od roku 2019 je 100 % našich nově vyvíjených produktů navrženo ekologicky Do roku 2023 bude i 50 % celého našeho portfolia. 

Snížení dopadu obalů na životní prostředí přispěje k boji proti globálnímu oteplování. Proto bude do roku 2025 100 % našich obalů vyrobeno z recyklovatelných, biologických nebo kompostovatelných materiálů
10 % našeho portfolia výrobků bude k dispozici ve formátu pro opakované použití (ekologické náhradní náplně).

  • <span class="ezstring-field">AD_WEBSITE_BIOLOGY_LAIT-AR-RICHE_COCOON_LIFESTYLE_2021 368x449</span>
  • <span class="ezstring-field">AD_FB-IG_APPPLICATION_DERMALIBOUR-_REPAIRING-CICA-CREAM_POST-2021 368x449</span>
  • <span class="ezstring-field">AD_FB-IG_EXOMEGA_EMOLIENT-CREAM_BLURRED-BACKGROUND-WOMEN-CHILDREN_POST_2021_LIFESTYLE 368x449</span>
PFDC_CONSCIOUS-CARE_un-souci-transparence_DESKTOP

Trvalá snaha o transparentnost

Do roku 2022 budou všechny naše přípravky hodnoceny podle indexu Green Impact Index, který navrhla organizace Green Mission Pierre Fabre. Ten shrnuje dopady kosmetického výrobku na životní prostředí a společnost v kategoriích A, B, C nebo D. Aby se naše přípravky mohly zapojit do programu Vědomé péče, musí mít skóre A nebo B. 
Cílem indexu Green Impact je být spolehlivý, transparentní a užitečný, pomáhat při vývoji výrobků, které jsou šetrnější k planetě, a umožnit každému, aby si vybral jen to nejlepší. 

20 hodnotících kritérií

Kritéria zahrnují biologickou rozložitelnost a přírodní původ složení, uhlíkovou stopu, spotřebu vody, ekologické zemědělství, oficiální certifikaci, závazky v oblasti CSR a další.

GMPF_GREEN-IMPACT-INDEX_A 1980x650
PFDC_CONSCIOUS-CARE_ENGAGE_Innovation-verte_Desktop

Závazek k většímu obsahu přírodních složek a „zeleným“ inovacím

Společně každý den pracujeme na dosažení většího obsahu přírodních složek našich přípravků. V současné době je již 89 % našich účinných látek vyvinuto z BIO rostlin nebo bez fytosanitárního ošetření. Do roku 2025 budou všechny naše nové přípravky (kromě přípravků na ochranu proti slunečnímu záření) obsahovat více než 90 % přírodních složek, zatímco dnes je to v některých kategoriích již 85 %.

PFDC_CONSCIOUS-CARE_une-volonte_production-locale-sourcing-durable_Desktop

Závazek k lokální výrobě a udržitelnému zásobování

97 % našich výrobků se vyrábí ve Francii, a proto upřednostňujeme krátké dodavatelské řetězce, jako je tomu například u krému Dermalibour+ CICA, jehož výtažek z ovsa Rhealba® musí k místu výroby krému překonat vzdálenost kratší než 50 km.

Podporujeme také sdružení Bio Sud-Ouest France Commerce Equitable, které podporuje lokální produkci, ekologické zemědělství, krátké dodavatelské řetězce a podporu a poradenství zemědělcům, aby mohli pěstovat produkty ekologicky.

Vždy se staráme o kvalitu života našich pacientů.

Každý den pracujeme na péči a kvalitě života našich pacientů. Spolupracujeme na každodenní bázi s 30 pacientskými organizacemi po celém světě na nových produktech, službách nebo digitálních aplikacích v oblasti onkologie nebo dermatologie.

...stejně jako kolektivní dobro a přístup k péči pro všechny

Motem Laboratoří Pierre Fabre je, že pokaždé, když pečujeme byť jen o jediného člověka, přispíváme k tomu, aby byl svět lepší.
 

  • <p>Autorstv&iacute; ilustrac&iacute;:&nbsp;BEAX</p>
    Autorství ilustrací: BEAX
  • <p>Autorstv&iacute; ilustrac&iacute;:&nbsp;BEAX</p>
PFDC_CONSCIOUS-CARE_BRAND_DESKTOP
Zpět na začátek