AD_FRAGILE SKIN_FACE_WOMAN_LOOKING IN MIRROR_2021
Obsah

Jak zmírnit začervenání pleti po laserovém ošetření?

Podstoupili jste laserové ošetření, abyste odstranili drobné skvrny, jizvy nebo viditelné kapiláry na obličeji? Je vaše kůže od té doby červená? Máte na místě, kde byl použit laser, skvrny, a je tam pleť horká? To je zcela normální, protože bezprostředně po laserovém ošetření dochází k dočasnému zánětu. Takže to přejde! Můžeme vám však pomoci pečovat o vaši pleť pomocí velmi jednoduché péče, která ji po laserovém ošetření zchladí a obnoví. 

Jaké přípravky nebo krémy proti začervenání byste měli použít na obličej po laserovém ošetření? Jak můžete svou pleť zklidnit a zmírnit začervenání? Řekneme vám všechno!

Jaké jsou následky laserového ošetření pleti?

Přehled základních informací:

  • Co vidíme, to i sami cítíme: bezprostředně po ošetření se v závislosti na typu použitého laseru mohou na vaší pokožce projevit nepříjemné projevy (začervenání nebo otok ošetřených míst po dobu 3 až 15 dnů) nebo o něco viditelnější následky, které jsou podobné modřinám a jako takové se chovají: zpočátku tmavě modré nebo černé, poté se změní na fialové, červené, růžové a následně žluté, než trvale zmizí. Může se také objevit otok (edém), pocit horka, mravenčení, pálení a začervenání pleti. Dočasné začervenání po laserovém zákroku je způsobeno zahřátím pokožky. 
  • Co se děje: Začervenání je způsobeno zvýšeným průtokem krve v cévách. Tento průtok krve se zničí v důsledku tepla vyvinutého laserem, díky němuž začervenání následně zmizí.

„Abych se zbavila trvalého začervenání v obličeji, podstoupila jsem laserový zákrok. Po zákroku se mi na pokožce objevily malé, tmavě černé skvrny vypadající jako modřiny. Lékař mě varoval, takže jsem se nebála, ale použila jsem krém speciálně určený pro tento typ zákroku a teď, o několik týdnů později, po skvrnách není ani stopy.“

Mathilde, 38 let
AD_WEBSITE_EXPERT-DOSSIER_DERMATO_M-AMBONATI_2021

Poznámky odborníka

Po laserovém ošetření je kůže zanícená (začervenání, zčervenání atd.), proto je důležité nevystavovat se následující 2–3 týdny slunci. Ochranu před sluncem používejte denně.

Dr. Marco Ambonati, dermatolog

Pro zklidnění začervenání pleti po laserovém ošetření a na podporu hojení se doporučuje osvojit si specifickou rutinní péči o pleť. Je důležité pokožku před laserovým ošetřením nejprve připravit, aby se omezilo začervenání. Po laserovém ošetření je třeba postupovat tak, aby zmizelo začervenání a drobné strupy. Jaké jsou správné návyky a kroky, které je třeba během těchto dvou fází absolvovat? Řekneme vám všechno!

Co dělat

Před ošetřením: připravte svou pleť tak, že ji ráno a večer vyčistíte vhodným čistícím přípravkem, který ji nezatíží, a zajistíte její hydrataci a zklidnění: to samozřejmě zahrnuje pečující přípravky, ale také zdravý životní styl, který minimalizuje faktory dráždící vaši pleť.

Čemu se vyhnout

  • Po ošetření se nevystavujte slunci ani extrémnímu chladu a dbejte na zdravou, vyváženou stravu s dostatkem vitaminů, které jsou pro pleť vynikající.
  • Nezapomeňte také omezit konzumaci alkoholu, kávy a kořeněných jídel, protože tyto látky podporují rozšiřování cév. Je také potřeba dávat přednost protizánětlivým potravinám bohatým na kvalitní mastné kyseliny.

Po ošetření je prioritou osvojit si správnou pravidelnou péči, která zklidní následky ošetření (začervenání, horkost a nepříjemné pocity), a následně o pokožku pečovat, aby se mohla zotavit a řádně zahojit. Zde uvádíme 3 jednoduché kroky.

Jak zklidnit obličej po laserovém ošetření?

Ihned po ošetření použijte chladivý sprej a zklidňující krém, abyste zmírnili pocit pálení, tepla a začervenání. V následujících dnech dávejte pozor, abyste si vzniklé strupy neškrábali a nedošlo tak k infekci a vzniku jizev. Místo koupele zvolte sprchu, abyste si pokožku příliš nenamočili, a osušte si obličej jemným ručníkem, aniž byste ho třeli. Můžete se nalíčit, ale pokud jdete ven, nezapomeňte se chránit před sluncem (minimálně SPF30). 

Jak čistit, hydratovat a chránit pokožku po laserovém ošetření? 

Ráno a večer si pleť vyčistěte přípravkem přizpůsobeným citlivé a křehké pleti: je to zásadní krok ke zklidnění začervenání. Odličovacím mlékem, gelem, micelární vodou... vyberte si texturu, která vám vyhovuje. Raději používejte opakovaně použitelné vatové tampony, které jsou šetrnější a méně agresivní než ty jednorázové.

Poté si vyberte a použijte hydratační krém proti začervenání nebo hojivý hydratační krém. Naneste malé množství krému na konečky prstů, rozetřete jej na obličej a jemně vtírejte. Krém nenanášejte krouživými pohyby, které jsou často příliš silné a mají tendenci začervenání zintenzivnit. 

  AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Zjistěte více

Další informace o pokožce se sklonem k začervenání

Zpět na začátek