Péče o pleť se sklonem k akné

Péče o pleť se sklonem k akné

Vaše pokožka je suchá, se sklonem k atopii: zklidněte svědění a vyživujte pokožku dermatologickou péčí s výtažkem z ovsa Rhealba® z ekologického zemědělství.

9 výsledky

Další informace o péči o atopickou pokožku
Další informace o péči o atopickou pokožku

Jak rozpoznat atopickou pokožku?

Atopická dermatitida, známá také jako ekzém, je zánět pokožky související s poruchou kožní bariéry. Dochází u ní ke střídání klidových fází s fázemi vzplanutí, kdy dochází ke zhoršení příznaků. Ve fázi vzplanutí je pokožka se sklonem k atopii suchá, až velmi suchá, objevují se na ní zarudlé skvrny atvoří se puchýřky, které se mohou vyvinout ve strupy. Během fází vzplanutí dochází velmi nepříjemným kožním projevům v podobě svědění, pnutí nebo brnění pokožky.

Atopická dermatitida může postihnout obličej i tělo. Na obličeji se plaky, ložiska projevů atopické dermatitidy,objevují především na tvářích, čele, očních víčkách a na krku. Na těle se léze tvoří obvykle v loketních a kolenních jamkách a v oblasti trupu. 
Ve fázi remise nejsou příznaky zánětu vidět, ale křehká kůže zůstává i nadále suchá.

Jak pečovat o atopickou pokožku?

 

Kromě léčby doporučené dermatologem používejte během fází zhoršení atopického ekzému vhodný přípravek hygieny, který pokožku jemně čistí, zklidňuje a chrání. Poté do čisté a jemně osušené pokožky pomalu vmasírujte vhodný emolienční přípravek (krém, mléko, balzám), který suchou pokožku hydratuje a zároveň posiluje její kožní bariéru. 
V případě svědění odolejte nutkání škrábat se. Škrábáním pokožky senepříjemné projevy ještězhoršují.uje. Seznamte se s našimi tipy proti škrábání.

Je naprosto nevhodné ukončit léčbu, jakmile zánět přestane být vidět, protože i přes vymizení příznaků zůstává atopická kůže křehká. Abyste snížili četnost fází vzplanutí, je nutné do každodenního života zařadit vhodnou péči o pokožku. Hygiena a péče by se měla stát rutinou aplikovanou jak během fází vzplanutí, tak ve fázích klidu - remise. Všechny naše tipy pro péči o pokožku se sklonem k atopii.

Pokud vás zajímají naše přípravky péče o pleť se sklonem k atopii, mohlo by se vám také líbit:

Naše řada Exomega pro péči o suchou pokožku se sklonem k atopii Naše přípravky péče o pokožku těla proti svědění

Zpět na začátek