Produkty pro péči o pokožku se sklonem k atopii

Produkty pro péči o pokožku se sklonem k atopii

Vaše pokožka je suchá a náchylná k atopickému ekzému: zklidněte pocity svědění a vyživujte svou pokožku pomocí dermatologických produktů s ovsem Rhealba® z ekologického zemědělství.

9 výsledky "Produkty pro péči o pokožku se sklonem k atopii"

Zjistěte více o péči o pokožku se sklonem k atopii
Zjistěte více o péči o pokožku se sklonem k atopii

Jak rozpoznat atopickou kůži

Atopická dermatitida, známá také jako ekzém, je zánět kůže spojený s narušenou funkcí kožní bariéry. Stav kolísá mezi fázemi vzplanutí a remise. Během vzplanutí je atopická kůže suchá, nebo dokonce velmi suchá, a objevují se na ní červené skvrny a puchýře, které mohou strupovatět. Během těchto fází vzplanutí pociťuje osoba postižená atopií velké kožní potíže, jako je svědění, pnutí nebo mravenčení.

Atopická dermatitida může postihnout obličej i tělo. Na obličeji se skvrny objevují především na tvářích, čele, očních víčkách a na krku. Na těle se léze tvoří v záhybech loktů a kolen, a také na trupu. 
Ve fázi remise jsou příznaky zánětu neviditelné, ale křehká kůže zůstává i nadále suchá.

Jak pečovat o pokožku se sklonem k atopii

 

Během vzplanutí atopického ekzému používejte vedle léčby doporučené dermatologem také speciálně vyvinutý přípravek hygieny, který pokožku jemně čistí, zklidňuje a chrání. Poté do čisté pokožky jemně vmasírujte speciálně vyvinutý zvláčňující přípravek (krém, mléko, balzám), který suchou pokožku hydratuje a zároveň posiluje kožní bariéru. 
V případě svědění se neškrábejte, protože to může stav ještě zhoršit.  Seznamte se s našimi tipy proti škrábání.

Je důležité, abyste léčbu nepřerušili, jakmile zánět ustoupí, protože i přes zmírnění příznaků zůstává kůže se sklonem k atopii křehká. Aby se snížila četnost vzplanutí, je nutné používat speciálně vyvinuté pečující přípravky jak ve fázi vzplanutí, tak ve fázi remise. Objevte všechny naše tipy  péči o pokožku se sklonem k atopii.

Pokud vás zajímají naše produkty pro péči o atopickou pleť, objevte také:

Naše řada Exomega pro péči o suchou pokožku se sklonem k atopii Naše přípravky péče o pokožku těla proti svědění

Zpět na začátek