Emolienční péče o pleť

Zklidněte svědění vaší pokožky se sklony k suchosti, nebo atopii pomocí emolienčních přípravků A-DERMA s dermatologickým ovsem Rhealba®. Texturu emolienčního přípravku (balzám, krém, mléko nebo sprej), si můžete sami zvolit podle vlastní potřeby.

9 výsledky "Emolienční péče o pleť"

Zjistěte více o emolienční péči o pleť
Zjistěte více o emolienční péči o pleť

Jak používat emolienční krémy?

 

Emolienční krémy pomáhají snížit četnost podráždění a zároveň přinášejí úlevu suché, křehké a podrážděné pokožce způsobené atopickým ekzémem. Pro získání maximálních účinků emolienčních přípravků doporučujeme následovat doporučené způsoby aplikace. 
Emolienční krémy by měly být součástí vaší pravidelné péče o pokožku a měly by se používat každý den (jednou až dvakrát denně). To platí i ve fázích remise.
Nejlepší je nanášet emolienční balzám na čistou pokožku po umytí vlažnou vodou (pokožka tak nebude podrážděná příliš horkou vodou) a velmi jemným emolienčním přípravkem hygieny bez mýdla, například emolienčním olejem.
Dbejte na to, abyste aplikaci prováděli čistýma rukama. Poté naberte přiměřené množství krému, zahřejte jej mezi dlaněmi a širokými tahy jej vmasírujte do pokožky. Výživný emolienční krém se nanáší na celé tělo a obličej. Počkejte, až se přípravek zcela vstřebá. Až poté se oblékněte. 
 

Jak zmírnit intenzivní svědění?

 

Spíše než zklidňovat intenzivní svědění, je lepší mu preventivně předcházet! Pro snížení četnosti a intenzity svědění, je důležité do pravidelné péče o pokožku zařadit přípravky pro pokožku se sklonem k atopii. 
Svědění je potřeba zklidnit okamžitě. Naše první rada zní: odolejte nutkání škrábat se. Místo toho naneste na postižené místo krém proti svědění a krouživými pohyby ho vmasírujte do pokožky. 
Chladné teploty také zmírňují svědění.Neváhejte proto umístit výrobek do chladničky. Díky tomu se vám po aplikaci rychle uleví. A pro okamžitou úlevu použijte chladivý, ultra-zklidňující sprej proti svědění.
Odvést pozornost od nutkání škrábat se můžete také meditačními cvičeními nebo zaměřením pozornosti na jinou aktivitu.
Objevte všechny naše odborné rady, jak zmírnit svědění.

Pokud vás zajímají naše emolienční produkty, možná se vám budou líbit také:

Naše řada péče o suchou pokožku se sklonem k atopickému ekzému: Exomega

Zpět na začátek