AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP-HISTOIRE_COVER-PAIN-AVOINE_REVISION-DESKTOP_2021

Příběh společnosti A-DERMA

Všechno to začalo v sedmdesátých letech minulého století, kdy si pan Pierre Fabre, lékárník z Castres se zálibou v botanice, vybral oves, v té době zapomenutou rostlinu, která se však již více než tři tisíciletí používá k léčebným účelům. To byl začátek dlouhého pátrání, které na jihozápadě Francie trvá dodnes.

Tento DERMAtologický oves, francouzsky Avoine, inspiroval název značky A-DERMA a v roce 1982 dal vzniknout prvnímu výrobku značky, zklidňující dermatologické mycí kostce, která byla zároveň prvním syndetem (kostkou bez mýdla) v lékárnách, což svědčí o průkopnické značce, protože s tímto výrobkem se zrodila i rostlinná dermokosmetika...

Byly vyvinuty nové a inovativní produkty, které nyní patří mezi ty nejprodávanější a doporučované lékaři, a také nástroje, které lékařům a spotřebitelům pomáhají zvládat některé nemoci:

 1993

Dvojitý hit: uvedení Dermalibouru, prvního přípravku na trhu vyrobeného z mědi a zinku, a Epitheliale, obnovujících a zklidňujících přípravků pro křehkou a podrážděnou pokožku 

Publikace S.C.O.R.A.D., hodnotící škály a prvního nástroje pro sledování vývoje atopické dermatitidy, Evropskou pracovní skupinou pro atopickou dermatitidu (ETFAD) ve spolupráci s A-DERMA. Dnes je hodnotící škálou pro kontrolu a posouzení účinnosti léčby atopické dermatitidy. V roce 2009 následovala verze zaměřená na pacienta: PO-SCORAD.

Společnost A-DERMA je lídrem v zapojování spotřebitelů do vývoje nástrojů a výrobků pro zlepšení jejich životní pohody, což potvrzuje náš přístup „orientovaný na pacienta“.

PO-SCORAD

Společnost A-DERMA je lídrem v zapojování pacientů do vývoje nástrojů a produktů pro zlepšení jejich pohody, což potvrzuje náš přístup „orientovaný na pacienta“.
 

OBJEVTE PO-SCORAD

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP-HISTOIRE_SCORAD_2021 880x880

 1994

SCORAD v roce 1994 oznámil, že na trh přichází řada EXOMEGA, přípravky určené pro velmi suchou pokožku se sklonem k atopickému ekzému, které jsou doporučovány lékaři a prodávány po celém světě.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP-HISTOIRE_EXOMEGA_REVISION-DESKTOP_2021 980x980

EXOMEGA, nejprodávanější řada A-DERMA na světě

Řada Exomega se stala celosvětovým bestsellerem a od té doby byla rozšířena o komplexní řešení pro suchou pokožku se sklonem k atopickému ekzému

OBJEVTE SORTIMENT

 1998

Po 16 letech nepřetržitého výzkumu Avena sativa byl vybrán jeden z jeho 300 druhů jako nejlepší pomocník pokožky pro svou jemnost a bohatství účinných látek: odrůda Rhea, čistý bílý oves, který A-DERMA nazývá Rhealba® a který se stal jedinečnou a exkluzivní účinnou látkou, jež je dodnes charakteristickým znakem značky. Laboratoře A-DERMA používají výhradně tento druh ovsa. Jinak by pravděpodobně vymizel.

Tím však naši výzkumníci nekončí. Na popud pana Pierra FABRE začali výzkumníci zkoumat nové aktivní látky ve velmi mladých výhoncích ovsa Rhealba® označovaných SAZENICE.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP-HISTOIRE_FONDATEUR-REVISION-DESKTOP_2021

SLOVA NAŠEHO ZAKLADATELE

Vždy jsem žil s vášní pro rostliny. Již 15 let studujeme jednu rostlinu, která nás nepřestává udivovat: oves Rhealba®, čistou a vzácnou odrůdu bílého ovsa. Tato vzácná a jedinečná rostlina je duší společnosti A-DERMA. Při práci v Pasteurově ústavu v Bukurešti na obilovině ječmenu jsem se seznámil s výhonky a jejich velmi zvláštními vlastnostmi. Náš výzkum výhonků ovsa přinesl několik velmi povzbudivých zjištění, která nám otevírají mnoho nových obzorů.

Pan Pierre Fabre - zakladatel.

■ 2009

Laboratoře A-DERMA tak vytvořily novou aktivní látku: Rostlinný extrakt z výhonků ovsa Rhealba®, mladých, čerstvých výhonků ovsa sklízených mezi 10. a 12. týdnem růstu, kdy dosahují maximální koncentrace účinných molekul: zklidňujících flavonoidů a obnovujících saponinů. Výhonky ovsa Rhealba® také zaručují maximální bezpečnost. Jejich extrakt neobsahuje detekovatelné bílkoviny.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP-HISTOIRE_AVOINE_2021

Renovací řady EXOMEGA začala nová éra a v roce 2010 se společnost A-DERMA osamostatnila a opustila značku DUCRAY. Tato dermatologická značka založená na rostlinách si dokázala vytvořit vlastní teritorium, chytře sladit vědu a rostliny, a vydala se dobývat nové segmenty trhu a nové země.

Prvním rozhodnutím bylo, že veškerý oves Rhealba® bude pěstován ekologicky.

Druhým důležitým rozhodnutím pro značku bylo hledání místa pro pěstování našich aktivních látek, které by zároveň značku ztělesňovalo. Po mnoha návštěvách v roce 2013 své brány otevřela Terre d'Avoine, Zemi ovsa! Od té doby přivítáme ročně 3000 lidí z celého světa, aby se seznámili se společností A-DERMA a pochopili autentickou historii jejího plně kontrolovaného, krátkého dodavatelského řetězce.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP-HISTOIRE_TAD_2021 1202x500

OBJEVTE TERRE D'AVOINE, ZEMI OVSA

 

 2014

Když se intuice stane skutečností... A-DERMA byla od počátku, a zejména díky svému silnému pediatrickému podtextu, zaměřena na nejcitlivější pokožku. Po několika letech studií, práce pracovní skupiny, epidemiologických průzkumů a modelování se křehká kůže stává vědeckou realitou a její definice a klasifikace byly zveřejněny ve vysoce uznávaném časopise JEADV (Journal of the European Academy of Dermatology and Venerology)

A-DERMA se stává dermatologickým ovsem pro křehkou pokožku a svůj obor upevňuje více než kdy jindy.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP-HISTOIRE_PHYS-AC_REVISION_2021 980x980

Uvedení Phys-AC v roce 2014

Rok 2014 byl také rokem uvedení řady Phys-AC, naší fyziologické péče o pleť se sklonem k akné. A-DERMA vstoupila na velký světový dermatologický trh a nyní může pomáhat i teenagerům!

OBJEVTE ŘADU

 2016

Portfolio se začalo rozrůstat díky A-DERMA PROTECT, naší řadě přípravků na opalování. Díky svému specifickému dermatologickému zaměření na „křehkou pokožku“ a nové aktivní látce, oleji z výhonků ovsa Rhealba®, si tato řada získala střed pozornosti.

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP-HISTOIRE_PROTECT_REVISION_2021 980x980

Řada opalovacích přípravků PROTECT

PATENTOVANÁ INOVACE V OPALOVÁNÍ*, výsledek sedmiletého výzkumu: Barriestolide® získaný z rostlinného oleje Rhealba® posiluje křehkou kožní bariéru**. V kombinaci s patentovaným* filtračním systémem s pouhými 4 filtry chrání křehkou pokožku před UV zářením.

*Patentováno **Test in vitro
 

OBJEVTE ŘADU

 2017

Uznání v Německu, předním evropském dermokosmetickém trhu: náš oves byl zvolen léčivou rostlinou roku!

AD_WEBSITE_BRAND-PAGE_DP-HISTOIRE_TEST-TEXTURE_2021 577x577

 2018

V roce 2018 byla vytvořena charta hodnot a závazků „Clean & Green“ s požadavkem používat pouze složky nezbytné pro účinnost výrobku a mít maximum složek přírodního původu. To vedlo ke vzniku nejnovějších inovovaných výrobků jako jsou: EPITHELIALE AH DUO Masážní gel-olej, CUTALGAN, nebo EXOMEGA CONTROL EMOLIENČNÍ SPREJ

Zpět na začátek