AD_EXOMEGA_MOTHER AND BOY ARE PLAYING_LIFESTYLE_2022

Mami, co je to atopie?

Být rodičem není vždy snadné. Pokud má ale dítě kůži se sklonem k atopickému ekzému, je to ještě složitější. 
Najděte odpovědi na otázky, které rodičům pomohou porozumět křehké dětské kůži a žít tak kvalitnější život.

SVĚDĚNÍ 
 

„Mami, proč to pořád svědí?“ Víš, to je tím, že máš trochu jinou pokožku než jiné děti. Tvoje pokožka je suchá a má sklon k atopickému ekzému. Je to jako by jí chybělo brnění, které by ji chránilo před okolním světem. Protože je suchá, je křehčí, a proto bývá někdy červená. 
Proto máš ten nepříjemný pocit a proto tě to svědí. Ale čím víc si kůži škrábeš, tím větší je nutkání ji škrábat dál. Ve skutečnosti je to způsob, jakým ti pokožka dává najevo, že potřebujete trochu pomoct! Abychom ji zklidnili a ukázali jí, že nám na ní záleží, je potřeba krém správně nanášet. 
A nejdůležitější je krém používat každý den, bez výjimky. Jinak tě svědění může trápit i v noci!

AD_WEBSITE_QUESTIONS-ENFANTS-ATOPIE_QUESTION2_2022 577x577
AD_WEBSITE_QUESTIONS-ENFANTS-ATOPIE_QUESTION1_2022 577x577

VZTAHY S OSTATNÍMI 
 

„Kamarádi mi říkají, že ode mě svědění určitě chytí. Je to pravda?“ Samozřejmě, že ne! Neboj se! Tvoje kůže není nakažlivá a kamarádi se tě mohou bez obav dotýkat. Tvoje kůže je suchá a má sklon k atopickému ekzému, protože je pro ni těžké se bránit, a proto svědí. 
Tvoji kamarádi si všimli zarudnutí. Ale ty víš, že je spousta jiných dětí i dospělých, kteří mají stejný problém jako ty! Dobrou zprávou je, že toto onemocnění určitě zmizí, až vyrosteš. 
A zatím se nemusíš bát a můžeš si klidně hrát s kamarády. Každý den budeme společně používat krém, který prospívá tvé pokožce i tobě!

KAŽDODENNÍ APLIKACE KRÉMU
 

„Proč se musím mazat krémem každý den?“ Protože je tvoje pokožka trochu jiná, je suchá a má sklon k atopickému ekzému. Proto je tento krém pro ni tím nejlepším přítelem. Má super schopnost, která o tvoji pokožku pečuje a zklidňuje ji, když svědí. 
Je prospěšný, i když se neškrábeš, protože máš velmi suchou pokožku, která potřebuje výživu. 
Pokud budeš krém používat každý den a nikdy na něj nezapomeneš, tvoje pokožka bude zase silnější. A především bude čím dál méně často svědit.

AD_WEBSITE_QUESTIONS-ENFANTS-ATOPIE_QUESTION3_2022 577x577
AD_WEBSITE_QUESTIONS-ENFANTS-ATOPIE_QUESTION4_2022 577x577

NESPRAVEDLNOST
 

„Tati, proč nemůžu jít s Pavlem do bazénu?“ Protože tvoje kůže není úplně stejná jako ta Pavlova. Je citlivější. Je to jako kdyby neměla brnění, kterým by se mohla chránit... trochu jako želva bez krunýře! 
Tvoje pokožka má sklon k atopickému ekzému a je suchá. Místy je zarudlá a svědí. Voda v bazénu ji může podráždit a ještě více vysušit. Kvůli tomu by ses chtěl škrábat ještě víc. Abychom jí ulevili, musíme ji nejprve zklidnit. 
Takže víš, co uděláme? Budeme dál každý den používat krém, který zklidňuje svědění. Když se ti kůže zlepší, budeš se cítit lépe i ty! A pak budeš moct s Pavlem do bazénu. Musíš se naučit se svou kůží žít a pak si můžeš užívat zábavu s kamarády. 

FÁZE ATOPIE
 

„Kůže mě už nesvědí. Můžu krém přestat používat?“ „Všiml sis, že máš suchou pokožku, i když zrovna nesvědí? To znamená, že je stále křehká. Ve skutečnosti je oslabená, i když to není vidět: proto se mohou vyrážka a nutkání škrábat se vrátit.
Krém je nutné nanášet každý den a řídit se radami, které jsem ti vysvětlila. Např. se jemně a šetrně po koupeli osušit přikládáním osušky. 
Díky péči o pokožku si spolu můžeme užívat společné chvíle, víš? A můžeme si o tom povídat. Vím, že toho máš často plné zuby a chceš, aby to zmizelo! Ale buď trpělivý, až vyrosteš, zlepší se to. 

AD_WEBSITE_QUESTIONS-ENFANTS-ATOPIE_QUESTION5_2022 577x577

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Zjistěte více

Další rady pro osoby s pokožkou se sklonem k ekzémům
 

5 našich tipů proti svědění

Zpět na začátek