AD_EXOMEGA_EMOLLIENT_CREAM_BOY AND MOTHER BED3_LIFESTYLE_200ML_2022

5 našich tipů proti svědění

Pro případ, že vaše dítě svědí pokožka, máme pro vás 5 zábavných tipů, jak ho rozptýlit a uvolnit. Tyto tipy uvolňují od napětí a jsou doplňkem učení se pravidelné péči o pokožku. Každodenní aplikace krému přizpůsobeného pokožce se sklonem k atopickému ekzému se stává společnými rodinnými chvilkami.

AD_WEBSITE_TIPS-ANTI-GRATOUILLES_GRENOUILLE_2022 512x512

RADY PRO RELAXACI
 

Sedni si jako žába Víš, jak žáby umí stát nehnutě na okraji rybníka? Požádejte dítě, aby si sedlo do dřepu s nohama na plocho a nehýbalo se. „Záda drž rovně, ruce polož na zem a zavři oči. Budu počítat do pěti, pak společně řekneme „žabák“ a zopakujeme to tolikrát, kolikrát bude potřeba. 

PROČ? Tato pozice umožňuje dítěti soustředit se na pozici žáby a na chvíli zapomenout na svědění. Opakování cviku uvolňuje napětí.

RADY PRO ZVLÁDÁNÍ EMOCÍ
 

Zatřes hrncem klidu! Vyrobte si společně „hrnec klidu“: v malé sklenici (nebo lahvičce) smíchejte horkou vodu, tekuté lepidlo, drobné předměty (knoflíky, semínka atd.) a několik kapek barviva. Dobře uzavřete a protřepejte. Když dítě začne pociťovat svědění, navrhněte mu, aby vzalo nádobu oběma rukama, pořádně s ním zatřáslo a současně řeklo „kšá! Svědění, nech mě na pokoji!“ Toto cvičení se opakuje tolikrát, kolikrát dítě potřebuje.

PROČ? Třesením hrncem dítě vypustí páru a pečlivým pozorováním drobných předmětů, které pomalu klesají ke dnu nádoby, se uklidní a přestane myslet na svědění kůže.

AD_WEBSITE_TIPS-ANTI-GRATOUILLES_POT-DU-CALME_2022 512x512
AD_WEBSITE_TIPS-ANTI-GRATOUILLES_TAPIS-VOLANT_2022 512x512

RADY PRO ZLEPŠENÍ KONCENTRACE
 

Na létajícím koberci! Lehněte si na záda a dítě nechte lehnout si na vás pohodlně bříškem dolů. Vysvětlete mu, ať se pomalu nadechuje, zatímco vy vydechujete. Pak vydechujte pomalu a co nejdéle. Dítě cítí, jak se jeho břicho zvětšuje a zmenšuje současně s vaším. Cvičení můžete doprovodit krátkým vyprávěním. Např. Představ si, že náš dech způsobí, že koberec vzlétne a vynese nás vysoko do oblak...

PROČ? Dítě se soustředí na břišní dýchání a postupně se uvolní. 
Jedná se o ideální cvičení pro obnovení vnitřního klidu v krizové situaci nebo těsně před spaním. Zároveň na chvilku zapomene na ten úporný pocit svědění. A vydáváme se na cestu do říše snů!

RADA PRO ZÁBAVNOU APLIKACI PŘÍPRAVKŮ
 

AD_WEBSITE_TIPS-ANTI-GRATOUILLES_JACQUES-A-DIT_2022 512x512
AD_WEBSITE_TIPS-ANTI-GRATOUILLES_MÉTÉO-DU-CORPS_2022 512x512

RADA PRO ZÁBAVNOU APLIKACI PŘÍPRAVKŮ
 

Jaké je dnes počasí na tvém těle? Když svědění začne, řekněte dítěti, aby si na svědící místa položilo prst a slovy o počasí popsalo, jak ho svědí: „Bouře na zádech / spousta mraků na loktech / bouře na hrudi atd.“. V každé fázi napodobte pohyb nanášení na dané partie na svém těle a vyzvěte dítě, aby s krémem udělalo totéž na svém těle. Když krém nanese, bouře se uklidní a vysvitne slunce!
 

PROČ? Jedná se o hravý způsob, jak zklidnit nejvíce svědivá místa a naučit dítě základní pohyby pro každodenní aplikaci krému.

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Zjistěte více

Další rady pro osoby s pokožkou se sklonem k ekzémům
 

Mami, co je to atopie?

Zpět na začátek