AD_SCARS_LEGS-HAND-COVERING_LARGE_2021
Obsah

Zklidnění svědivých spálenin od slunce

Au! Mysleli jste si, že jste udělali vše, co jste mohli, abyste tomu zabránili, ale je to tady! Spálení od slunce je důsledkem nadměrného vystavení se slunečnímu UV záření. Výsledek: vaše kůže je zarudlá, pálí a občas i svědí? Jak můžete svou pokožku zklidnit a regenerovat? Zklidnit svědění? Řekneme vám všechno!

Co je to spálení od slunce?
Proč to svědí?

Spálení od slunce, známé také jako solární erytém, je spálení kůže způsobené ultrafialovým zářením, především UVB. Vzniká po nadměrném vystavení kůže slunci, která je někdy nedostatečně chráněná. Spálení od slunce vyvolává reakci kůže: pálení, pnutí... a dokonce svědění! Vychází z nervů a může být kvůli popálení cítit až několik dní. Může také souviset s alergií na slunce. Projevuje se jako skupina malých svědivých pupínků v místech, která byla nejvíce vystavena slunci. 

AD_SOLAR_SHADOWS_WOMAN-SHOULDERS-HAT_LARGE_2021

Spálení od slunce: jak se vyhnout svědění?
 

  • Nezapomeňte pokožku ochladit, abyste ulevili zahřáté oblasti: dejte si chladnou sprchu o teplotě mezi 15 a 25°C....ne příliš studenou.
     
  • Zůstaňte hydratovaní: spálení od slunce dehydratuje celé tělo, proto pijte hodně vody (alespoň dva litry denně).
     
  • V následujících hodinách použijte speciální krém po opalování, který hydratuje pokožku a zmírňuje teplé horka. Vyberte si mléko nebo gel se svěží konzistencí obsahující kyselinu hyaluronovou, která působí proti ztrátě vody v pokožce v důsledku slunečního záření, a antioxidanty, protože i po vystavení pokožky slunci dochází k poškození buněk.
     
  • V následujících dnech aplikujte reparační krém s glycerinem pro ještě větší pohodlí pokožky. Nakonec je velmi důležité spálenou kůži neškrábat, aby nedošlo k jejímu ještě většímu podráždění, a neodstraňovat odumřelou kůži, aby měla čas se obnovit vlastním tempem.
AD_WEBSITE_EXPERT-DOSSIER_DERMATO_M-AMBONATI_2021

POZNÁMKY ODBORNÍKA

V případě spálení od slunce byste se měli nejprve postarat o zchlazení pokožky, například chladnou sprchou, a poté použít hydratační krém s obsahem zklidňujících účinných látek

Dr. Marco Ambonati, dermatolog.

AD_SOLAR_WOMAN-ARM-APPLICATION_LARGE_2021

Jak se vyhnout
spálení od slunce? 

Nevystavujte se slunci mezi 11. a 16. hodinou, kdy je UVB záření nejintenzivnější, a tudíž nejnebezpečnější, a nikdy nevystavujte slunci děti mladší 3 let. Každé dvě hodiny a po každém koupání se namažte opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem SPF (Sun Protection Factor), který může být v případě potřeby bez parfemace a přizpůsobený vašemu typu pokožky (například aknózní nebo atopická). A také se zakryjte: klobouky, čepice, šátky, trička s dlouhým rukávem nebo dokonce ochrana proti UV záření, sluneční brýle atd.

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Další informace

Další informace o jiných příčinách svědění a naše související tipy
 

Zpět na začátek