AD_SCARS_STRETCH-MARKS-PREGNANCY_LARGE_2021
Obsah

Těhotenství: zmírnění svědění kůže

Proč těhotné ženy svědí břicho?

Vaše kůže se roztahuje, zejména v oblasti břicha, aby se uvolnilo místo pro miminko. Proto je důležité o ni pečovat, abyste co nejvíce zamezily vzniku strií. Pokud se svědění zhoršuje, je nejlepší poradit se s lékařem, aby se předešlo dalším příčinám, které mohou vyžadovat lékařskou pomoc. Zde je několik tipů, jak zmírnit svědění a pečovat o pokožku před porodem (a dokonce i po něm).

Během prvního těhotenství jsem trávila spoustu času škrábáním svého břicha: Měla jsem drobná svědění, nebyla nijak otravná, ale byla pravidelná. Porodní asistentka mě uklidnila, že je to běžné. Rozhodla jsem se tedy, že si osvojím malou večerní masáž břicha. Bylo to jako velmi jemně masírovat miminko přes břicho... a tak jsem nakonec striím unikla.

Anna, 25 let.
AD_SCARS_STRETCH-MARKS_PREGNANT-WOMAN_LARGE_2021

Zklidnění svědění
během těhotenství

Vaše tělo se rychle mění, a to kůži natahuje, což může vést k nepříjemnému svědění. Pro zmírnění svědění zvolte volné oblečení, pokud možno z bavlny, abyste omezily tření a cítili se pohodlně. Zkuste se sprchovat ve studené vodě a používat hydratační krém nebo masážní gelový olej bohatý na glycerin, který pokožku vyživí a zjemní. Zkuste se uvolnit: těhotenství může být někdy stresujícím obdobím, což může svědění ještě zhoršit. 

Hydratujte pokožku, abyste se vyhnuli striím

Rychlé napínání kůže narušuje strukturu kůže a porušuje kolagenová vlákna, což způsobuje strie a svědění. Strie svědí, protože kůže v dané oblasti praská a ztenčuje se. Jsou snadno rozpoznatelné, mají růžovou nebo purpurovou barvu a zpočátku bývají mírně zduřelé, později zbělají.

Abyste jim předešli, používejte čisticí olej, který pokožku vyživí již během sprchování, a každý den na ni naneste hydratační krém, aby byla pružnější. 

Nakonec, pokud máte čas, masírujte své tělo (zaměřte se na břicho, hrudník a spodní část těla) speciálním krémem, a to jemnými krouživými pohyby, které podporují vstřebávání. Masáž je také dobrým pomocníkem, protože aktivuje lokální mikrocirkulaci. 

EPITHELIALE A.H.

Masážní gel-olej

Tento masážní gel-olej lze aplikovat dvakrát denně a napomáhá redukovat viditelnost strií. 

EPITHELIALE A.H Masážní gel-olej
EPITHELIALE A.H.
AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Další informace

Další informace o jiných příčinách svědění a naše související tipy 
 

Zpět na začátek