AD_BABY_FIRST-CARE-LAYING-DOWN_LARGE_2021

Péče o atopickou pokožku kojenců a dětí

Pálí to, svědí to: vaše děťátko svědí a pálí kůže a vidět ho trpět bolí i vás. Kůže všech dětí je přirozeně křehká (což je poměrně obvyklé), méně schopná bránit se všem druhům agresivních vlivů, avšak kůže dětí s atopií je ještě reaktivnější: zarudlá, svědí, pokrývají ji červené skvrny nebo dokonce strupy. Jaký krém byste měli použít na zklidnění atopické dermatitidy vašeho dítěte nebo miminka? Čeho byste se měli vyvarovat a jaké dobré návyky byste si měli osvojit, abyste jim pomohli cítit se lépe? Zde jsou všechny naše tipy pro každodenní úlevu pro atopickou kůži u dětí

 • Oplachujte, ale šetrně. Žádné nešetrné nebo vysoce pěnivé přípravky: zvolte speciální dětské pěnivé gely, oleje nebo gely 2 v 1 na tělo a vlásky.
   
 • Sprchujte nebo koupejte krátce (ne déle než 5 minut), protože tvrdá voda vysušuje kůži, a dbejte na to, aby voda nebyla příliš horká (maximálně 35°C), protože teplo může zánět znovu aktivovat.
   
 • Mycí přípravek důkladně opláchněte čistou vodou a jemně osušte, bez nadměrného drhnutí kůže!
   
 • Použijte měkké osušky a perte je v hypoalergenním pracím prostředku, bez změkčovadel, a sušte je, pokud možno v sušičce.
   
 • Poznámka: pokud máte čas, ranní koupel může vaše dítě osvěžit a uklidnit po náročném, svědivém nočním spánku.
   
 • Jednou až dvakrát denně nebo při výměně plenek aplikujte emolienční krém vhodný pro atopickou pokožku. V ideálním případě jej aplikujte také velmi brzy po koupeli nebo sprchování, aby byla pokožka co nejvíce hydratovaná.
   
 • Abyste zabránili škrábání nebo poškození kůže, zkracujte jim nehty vhodnými nůžkami.

Proč používat sušičku, když mám atopickou pokožku?

Oblečení sušené v pračce je měkčí a pružnější než sušené na vzduchu, což je příjemnější pro citlivou pokožku a není ani nutné používat změkčovadla (která často obsahují vonné látky, a jsou proto alergizující). Na jaře a na podzim je navíc v ovzduší mnoho alergenů, které se mohou usazovat na prádle (a následně na pokožce vašeho dítěte), pokud se suší venku. Omezení kontaktu s alergeny je zásadní pro ochranu atopické kůže před dalším projevem nemoci!

 • Vždy vybírejte hypoalergenní přípravky péče o pokožku: atopická kůže je alergická kůže. K minimalizaci rizika alergických reakcí je zapotřebí speciální složení přípravků.
   
 • Složení s protizánětlivým účinkem doplňujcí pokožce lipidy: atopická pokožka je vždy velmi suchá a zánětlivá, proto je důležité používat přípravky doplňující lipidy a bránící zánětům ihned po osprchování.
   
 • Respektujte pH pokožky: čisticí přípravky musí mít kyselé pH (mírně pod 5,5), aby se snížilo pH atopické pokožky. Doporučujeme používat výrobky bez obsahu mýdla.
   
 • Vyberte si krém, balzám nebo emolienční mléko podle toho, jakou texturu preferujete vy nebo vaše dítě: textura krémů a balzámů je výživná, krémová a je a ideální pro nejsušší pokožku, textura mléka je svěžejší a lehčí a je vhodnější pro mírně suchou pokožku.
AD_WEBSITE_EXPERT-DOSSIER_DERMATO_M-AMBONATI_2021

Poznámky odborníka

Využijte chvíle, kdy na pokožku svého děťátka nanášíte emolienční přípravek, aby se pro něj tato chvíle stala okamžikem relaxace. To bude mít velmi příznivý uklidňující účinek. Ujistěte se, že se vaše dítě (a vy také!) cítí pohodlně a že je v místnosti příjemná teplota. Při aplikaci masírujte celé tělo širokými tahy, abyste ho uvolnili. Na závěr mu můžete dopřát masáž nožiček, která má intenzivní relaxační účinek.

Dr. Marco Ambonati, dermatolog

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Další informace

Další tipy pro atopickou pokožku
 

EXOMEGA CONTROL

EXOMEGA CONTROL je řada péče o pokožku, která dokonale splňuje potřeby suché pokožky se sklonem k atopickému ekzému pro celou rodinu, a to díky svým protisvědivým účinkům a složení, které lze používat již od narození. 

Péče o atopickou pokožku

EXOMEGA CONTROL
Zpět na začátek