AD_SOLAR_BABY-SUNHAT-BEACH_LARGE_2021

Atopická dermatitida a slunce: jak se chránit

Slunce, moře, dovolená... jsou dobré nejen pro duševní pohodu, ale také pro atopickou dermatitidu, která se v létě často zlepšuje. Přestože UV světlo (v malých dávkách!) působí protizánětlivě a zmírňuje příznaky ekzému, kůže je stále suchá a kožní bariéra je stále křehká. Pocení nebo plavání v moři tak může rychle vyvolat reakce a svědění. Musíte proto zůstat ostražití a o svou pokožku se starat průběžně. Tady máte praktické rady, abyste věděli, jaké návyky si osvojit, a jak si užívat slunce a léto bez škrábání!

 • Stejně jako u všech typů kůže dodržujte zásadní pravidlo: nevystavujte se slunci mezi 12. a 16. hodinou, kdy je nejintenzivnější. 
   
 • Vyberte si opalovací krém bez parfemace s vysokým ochranným faktorem SPF 50+, který je vhodný pro atopickou pokožku. 
   
 • Opalovací krém naneste nejméně 15 minut před pobytem na slunci, aniž byste jej příliš roztírali a masírovali. Poté jej každé dvě hodiny aplikujte znovu. 
   
 • Nejlepší ochranou zůstává oblečení, zejména pro nejmenší: volte volné a vzdušné oblečení, abyste se vyhnuli dráždivému účinku potu, a pro nejmenší zvolte trička s ochranou proti UV záření. A samozřejmě nesmí chybět čepice nebo klobouk se širokým okrajem! 
   
 • Po pobytu na slunci zklidněte svou pokožku nanesením reparačního hydratačního přípravku. 

Měli byste v létě péči o atopickou pleť změnit?

Vůbec ne! Možná budete v pokušení na každodenní péči zapomenout, protože příznaky se díky slunci zmírní, ale onemocnění kůže přetrvává, i když není na první pohled vidět. Vaše péče o pokožku tedy dovolenou nemá: dodržování léčby ekzémů (emolienční přípravky a dermokortikoidy) je stále nezbytné každý den, aby vaše kůže prožila skvělé léto bez svědění.

 • Před plaváním se namažte ochranným krémem proti slané vodě nebo chlóru a teprve poté použijte opalovací krém. 
   
 • Totéž platí před venkovním sportováním, aby se snížil účinek tření o zpocenou pokožku.
   
 • Po plavání nebo sportovních aktivitách se opláchněte co nejrychleji čistou vodou. A pokud se znovu vystavíte slunečnímu záření, znovu se namažte opalovacím krémem.
   
 • Pozor na ručník plný písku při sušení na pláži! Zrnka písku mohou kůži „sedřít“ (a vyvolat projevy), proto si nezapomeňte vzít čistý ručník, abyste se mohli osušit. 
AD_WEBSITE_EXPERT-DOSSIER_DERMATO_M-AMBONATI_2021

Poznámky odborníka

Nedoporučuje se vystavovat se slunci v nejteplejších hodinách. Nejlepší ochranou je stále nosit oblečení, pokud možno bavlněné, a pokrývku hlavy. Opalovací krém by měl mít dostatečný ochranný faktor (ideálně SPF 50+). Po skončení denního pobytu na slunci se nezapomeňte dobře umýt vhodným mycím přípravkem, abyste odstranili všechny stopy opalovacího krému, a poté pokožku hydratujte hydratačním přípravkem.

Dr. Marco Ambonati, dermatolog

SLUNEČNÍ OCHRANA

SLUNEČNÍ OCHRANA

PROTECT AD KRÉM SPF 50+

Opalovací krém PROTECT AD SPF 50+ s velmi vysokou mírou ochrany je první opalovací přípravek speciálně vyvinutý a testovaný přímo pro potřeby pokožky se sklonem k atopii a s opravdu příjemnou texturou.

PROTECT AD KRÉM SPF 50+
SLUNEČNÍ OCHRANA
Zpět na začátek