AD_PAINFUL-SKIN_WOMAN-HAND-SHOULDER_LARGE_2021
Obsah

Péče o atopickou pokožku

Péče o atopickou kůži vašeho dítěte může pomoci zklidnit, předcházet, a dokonce zmírnit propuknutí atopického ekzému. Proto je důležité přijímat správná opatření každý den a především dlouhodobě. Jaký je cíl? Zklidnit svědění, tlumit záněty a pomoci pokožce lépe se chránit. Zhodnotíme situaci a poskytneme rady, které vám pomohou!

Péče o atopickou pokožku
ve fázi vzplanutí

Atopická dermatitida se vyznačuje fázemi vzplanutí (viditelné projevy) a fázemi klidu nebo odeznění. Každá fáze má svou vlastní léčbu: během propuknutí nemoci vám lékař předepíše medikamentózní léčbu, například dermokortikoidy, které se aplikují výhradně na léze (červené skvrny), a to jednou denně. Toto ošetření by mělo být kombinováno s každodenní aplikací emolienčních produktů péče o pokožku celého těla, které hydratují pokožku, posilují kožní bariéru a zklidňují nepříjemné pocity, které se objevují v průběhu projevů.

AD_ATOPIC-DERMATITIS_MOTHER-AND-SON-BACK-ITCHING_LARGE_2021
AD_NUTRITION_WOMAN-APPLYING-CREAM-LEGS_LARGE_2021

Péče o atopickou pokožku
v období klidu

V období mezi propuknutím nemoci, tj. ve fázi klidu, je velmi důležité pokračovat v aplikaci emolienčního přípravku jednou denně. Toto ošetření pomáhá pokožce, aby byla lépe chráněna silnější (a tedy i více chránící) kožní bariérou. To pomáhá prodloužit mezery mezi propuknutími onemocnění a vyhnout se nutnosti příliš mnoha lékařských zákroků. 

Postupem času jsem si vytvořila rutinní péči o svou atopickou pokožku, kdy používám vhodné mýdlo a jednou denně aplikuji emolienční přípravek, ať se děje cokoli! Zjistila jsem, že je pokožka pevnější a odolnější. Snížila se tím četnost projevů.

Lola, 35 let

Atopická dermatitida:
jaké jsou různé způsoby léčby?

Pokud jste navštívili lékaře a ten zjistil, že máte atopickou dermatitidu, možná vám předepsallokální dermokortikoidy, tj. přípravky, které se aplikují lokálně na kůži. Tyto standardní léky pomáhají zmírnit zarudnutí a svědění. Kromě toho je pro oddálení dalšího propuknutí onemocnění zásadní použít emolienční přípravek péče o pokožku a vybrat vhodné mycí přípravky. 

Léčba ekzémů

AD_NUTRITION_WOMAN-APPLYING-CREAM-ARMS_LARGE_2021
AD_ATOPIE_CHILD-SCRATCHING-ARM_LARGE_2021

Všechny naše tipy
proti svědění

I když vás to nutí se poškrábat, raději se tomu vyhněte: škrábání sice může přinést okamžitou úlevu, ale později může svědění ještě zesílit. Co tedy můžete udělat, abyste si ulevili a odolali nutkání poškrábat se? Zde najdete všechny naše tipy!

Atopická dermatitida: zmírnění svědění

Atopická dermatitida
a sport

Atopická kůže vás může odradit od sportovních aktivit, protože slunce, chlad nebo pot mohou příznaky zhoršit. Pokud však přijmete správná preventivní opatření, můžete si sport užít a cítit se tak mnohem lépe! Všechny naše tipy najdete zde!

Atopický ekzém a sport: správné návyky, které je třeba si osvojit

AD_ATOPIC-DERMATITIS_SOLAR-SPORT_LARGE_2021
AD_ATOPIC-DERMATITIS_SOLAR-KIDS_LARGE_2021

Atopická dermatitida
a slunce

UV záření má (při malých dávkách!) protizánětlivý účinek, který zmírňuje příznaky ekzému, ale pocení nebo slaná voda mohou vyvolat reakce a svědění. Objevte naše praktické tipy a naučte se správné kroky, jak strávit léto bez škrábání! 

Atopická dermatitida a slunce: jak se chránit

Atopická dermatitida:
naše rady pro klidnou noc

Atopický ekzém často ztěžuje spánek, protože svědění a škrábání bývají intenzivnější. Teplo postele, pot a skutečnost, že jste méně zaneprázdněni než přes den, zvyšují pravděpodobnost, že se budete chtít poškrábat. Objevte naše tipy proti nočnímu škrábání!

Atopický ekzém: tipy pro lepší spánek

AD_ATOPIC-DERMATITIS_KIDS_LARGE_2021
Zpět na začátek