AD_PAINFUL-SKIN_WOMAN-SCRATCHING-NECK_LARGE_2021
Obsah

Svědění: nepatologické příčiny

Svědí to! Svědění může souviset se stavy, jako je atopická dermatitida, kontaktní ekzém, xeróza nebo extrémní vysušení kůže. V případě pochybností se neváhejte poradit se svým lékařem. Po vyloučení těchto příčin mohou svědění vyvolat i další faktory, například spálení sluncem, bodnutí hmyzem, těhotenství nebo plané neštovice. Přehled a rady, jak situaci napravit. 

Svědění: základní informace v kostce 

  • Příznaky: Svědění způsobuje nepříjemný a někdy až bolestivý pocit, který je těžké definovat, ale má jedno společné: nepřekonatelné nutkání se poškrábat, aby došlo k úlevě. 
     
  • Příčiny: jakékoli podráždění kůže se nazývá „pruritus“. Toto svědění může být způsobeno zarudnutím, pihami, skvrnami, trochou suché kůže... nebo vůbec ničím! Upozornění: pokud pocítíte svědění, neváhejte se obrátit na svého lékaře, který v případě potřeby rozhodne o provedení vyšetření. 
     
  • Koho se to týká: všech, včetně kojenců a dětí.
     
  • Postižené oblasti: postiženo může být celé tělo.

Různé příčiny svědění

AD_SCARS_LEGS-HAND-COVERING_LARGE_2021

Spálení od slunce a svědění

Pozor na nepříjemné pocity, svědění... a pálení. Naštěstí pro vás máme několik tipů, které vám pomohou. 

Zklidnění svědivých spálenin od slunce
AD_SCARS_STRETCH-MARKS-PREGNANCY_LARGE_2021 450x450

Těhotenství a svědění

Ach, ty svědivé fleky na břiše, které vás otravují i v noci! Příčina: kůže na břiše a stehnech se roztahuje (a někdy praská), aby se uvolnilo místo pro miminko. Jsme tu pro vás, abychom vaši pokožku zklidnili a zabránili vzniku strií!

Těhotenství: zmírnění svědění kůže
AD_CHICKEN-POX_FINGERS_LARGE_2021

Neštovice

Abychom vám pomohli zmírnit svědění vašeho děťátka a co nejvíce se vyhnulisekundárním infekcím nebo jizvám, připravili jsme pro vás malého průvodce, který můžete používat... bez omezení.

Zmírnění svědění při planých neštovicích

Jak zklidnit svědivou jizvu? 

Kůže, která se hojí, „začíná pracovat“: stahuje se, změkčuje, deformuje a obnovuje. A to může vyvolat svědění: pro jeho zmírnění neváhejte použít regenerační přípravek, ideálně s obsahem zklidňujících účinných látek. 

Svědění po léčbě

Během léčby nebo po ní může být pokožka citlivější, reaktivnější a svědivá. Pro zklidnění můžete na pokožku aplikovat hydratační a zvláčňující přípravek. 

Kousnutí hmyzem a svědění

Komáři, blechy, vosy, klíšťata... opět útočí! Abyste se vyhnuli sekundární infekci (a dalšímu svědění), je důležité se neškrábat. Zklidněte kousnutí zklidňujícím sprejem a naneste zklidňující krém.

Zpět na začátek