AD_CONTACT-ECZEMA-HANDS_LARGE_2021
Obsah

Zklidnění projevů kontaktního ekzému

Přišli jste do styku s alergenním výrobkem nebo materiálem a najednou vás svědí a škrábe kůže! Naštěstí existují řešení, jak zmírnit kožní reakci a doprovodné zarudnutí nebo svědění. Dalším krokem je zjistit, co je příčinou vzplanutí ekzému. Následují všechny naše rady, jak lépe porozumět tomu, co kontaktní ekzém vyvolává, a jak ho zklidnit. 

Alergický kontaktní ekzém:
identifikace příčiny

Pro zmírnění vzplanutí není nic lepšího než vyloučit veškerý kontakt s alergenem. Ne vždy je však snadné jej identifikovat... Nejčastějšími příčinami jsou čisticí prostředky, rozpouštědla, mýdla a parfémy, barviva, některé kovy nebo potraviny. Jen z tohoto seznamu může být těžké původce najít. V takovém případě byste se měli poradit s lékařem, který vám pomůže s vyšetřením tím, že vám položí otázky týkající se vašich každodenních a profesních aktivit.  Pokud tomu tak není, alergolog může situaci zhodnotit prostřednictvím epikutánních testů. Ty nebolí, na záda se aplikuje řada alergenů, aby se zjistilo, který z nich vyvolá malý projev ekzému. 

AD_DERMATOLOGICAL-EXPERTISE_CONSULTATION-DERMATOLOGIST-OFFICE-WOMEN_LARGE_2021 577x577
AD_NUTRITION_WOMAN-APPLYING-CREAM-ARMS_LARGE_2021

Alergický kontaktní ekzém:
léčba pro jevů

Každý typ ekzému lze léčit jiným způsobem: v případě alergického kontaktního ekzému je léčba založena především na zamezení kontaktu s daným alergenem (samozřejmě po jeho identifikaci). V případě kontaktního ekzému při práci lze v závislosti na zdroji vystavení navrhnout vhodná opatření na ochranu kůže, včetně rukavic. Lokální aplikace dermokortikoidů (ve formě krému nebo gelu) pomůže příznaky zmírnit. Jakmile „vzplanutí“ skončí, doporučujeme použít regenerační krém s obsahem mědi a zinku, který poškozenou kůži obnoví. 

Smůla: můj kontaktní ekzém způsobily sluneční brýle. Výsledkem byla řada nevzhledných červených skvrn na obličeji - a slunce tomu nepomohlo. Rozhodla jsem se brát věci s humorem, schovat se pod velký klobouk s širokým okrajem... a brát léčbu vážně. Během 10 dnů ekzém téměř zmizel.

Aicha, 52 let
AD_WEBSITE_EXPERT-DOSSIER_DERMATO_M-AMBONATI_2021

Poznámky odborníka

Na příznaky kontaktního ekzému použijte stejné duo: dermokortikoidy předepsané lékařem a krém s mědí a zinkem. Lokální léčba je nezbytná a přináší velmi dobré výsledky, pokud je prováděna pravidelně.

Dr. Marco Ambonati, dermatolog.

DERMALIBOUR +

DERMALIBOUR+ je řada na bázi mědi a zinku určená pro podrážděnou křehkou pokožku. Skládá se z čisticích a ošetřujících produktů a jedná se o ideální krok, když je kůže zarudlá, svědí a štípe.

Péče o podrážděnou pokožku
DERMALIBOUR +
Zpět na začátek