Akné dospělých: jak se s ním lépe vyrovnat?

AD_ACNE_WOMAN-LOOKING-IN-MIRROR_LARGE_2021
Obsah

Akné dospělých: jak se s ním lépe vyrovnat?

Problémy s pletí, které jsou považovány za problém dospívajících, se však mohou objevit i po dvacítce. S tímto pozdním nástupem, ať už jste se s ním setkali dříve, nebo ne, může být obtížné se vyrovnat ve věku, kdy se to neočekává.
Po dvacítce se zdá, že nejistoty dospívání (a hormony) jsou konečně minulostí. Pak se vydáte do světa práce a stanete se sebevědomou ženou, která se cítí dobře. Jednoho dne se však na vaší pleti objeví problém, který vás při bližším pohledu do zrcadla zarazí: akné. Aknózní pleť žen na tvářích, bradě, čelisti a krku se vyznačuje směsí černých teček, červených skvrn a mikrocyst. Kromě toho mají tyto nedokonalosti tendenci poznamenávat pleť více, protože pleť má s věkem menší schopnost regenerace.
 
Bílé pupínky, kterým se říká pustuly, mohu na pleti zanechat nevzhledné skvrny a jizvy, , pokud si je nepřestanete vymačkávat. Stopy po akné mohou u některých lidí vyvolávat větší či menší pocit úzkosti a nepohodlí. Nejste sama: postihuje to téměř každou čtvrtou ženu.

Akné: mluvte o něm s lidmi, kterým důvěřujete

První bod: Ponořte se do toho a zkuste najít vhodná řešení.
Můžete se obrátit na lékárníka nebo lékaře, kteří mají odborné znalosti, ale také na rodinu nebo přátele, z nichž někteří vás budou moci uklidnit, protože si touto těžkou zkouškou již prošli.
Měli byste vědět, že ke zmírnění dočasného výskytu akné může stačit správná hygiena a pečující přípravky, ale pokud problém přetrvává, neváhejte se objednat přímo k dermatologovi, který vám předepíše vhodnou léčbu.

Žádné vynechávání ranní a večerní rutiny

Neobviňujte svou pleť! Aby se ukázala v plné kráse, je třeba ji hýčkat. Jakmile se objeví první známky akné, věnujte jim zvýšenou pozornost a nevynechávejte čistící rutinu, jinak si vše můžete ještě zhoršit.
Za tímto účelem si každý den pleť čistěte jemným odličovacím přípravkem speciálně vyvinutým pro pleť se sklonem k akné, který je méně dráždivý než mýdlo, abyste se zbavili nečistot, které ucpávají póry a brání pleti dýchat. Na závěr na pleť aplikujte pečující přípravky speciálně navržené pro ženy se sklonem k akné. Volte ty, které jsou nekomedogenní, pomáhají redukovat stopy po akné a jsou vhodné také jako podklad pod make-up.

Pleť se sklonem k akné, lehký make-up

A proč nepoužívat drobné pomocníky, jako je make-up, který zakryje vaše drobné nedokonalosti? Buďte však opatrné, kosmetiku vybírejte pečlivě a rozhodně musí být nekomedogenní (neucpávající póry). Pokud máte pleť se sklonem k akné, je lepší používat nemastný, zmatňující tónovaný hydratační krém, například BB krém, než make-up v kombinaci s pudrem, který ještě více ucpává póry. Neváhejte se podívat na lékárenské značky, které nabízejí specifické produkty.
 Večer nezapomeňte pleť pečlivě odlíčit a vyčistit! Pečujte také o své kosmetické pomůcky: štětce, houbičky atd. - jednou týdně je vyčistěte, abyste je zbavily mnoha bakterií. Vaše pleť se vám odvděčí tím, že zmizí drobné skvrny a pupínky, které vám chvíli ničily život.

Správné produkty pro péči o pleť

Fluid proti nedokonalostem pleti a jizvám po akné

Phys-AC PERFECT

Fluid proti nedokonalostem pleti a jizvám po akné

Vyhlazuje - Redukuje nedokonalosti - Zabraňuje vzniku jizev

Čisticí micelární voda

Phys-AC

Čisticí micelární voda

Odstraňuje make-up - Čistí - Stahuje póry

Čisticí pěnivý gel

Phys-AC

Čisticí pěnivý gel

Čistí - Redukuje nadbytečný kožní maz

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Další informace 

Další tipy pro pleť se sklonem k akné
 

AD_WEBSITE_ PDP_OAT_BLOC_2021 577x577 bloc avoine

Oves Rhealba® : jedinečný.

Oves Rhealba®, náš poklad pěstovaný v ekologickém zemědělství, je rostlinná aktivní látka s obnovujícími, zklidňujícími a regeneračními dermatologickými vlastnostmi, která je obsažena ve všech našich výrobcích.

OVES RHEALBA®

Zpět na začátek