AD_BIOLOGY-AC_BLOND-WOMAN-CREAM-ON-THE-CHEEK-MODEL_LIFESTYLE_16-9

3 nezbytné tipy týkající se akné

Naše pleť často odráží to, co se děje uvnitř našeho těla. Když se objeví pupínky akné, naše tělo nám tím říká, že v něm „existuje nerovnováha, kterou je třeba řešit“.
Akné je velmi časté onemocnění pokožky způsobené zánětem mazových žláz a projevuje se zanícením. Hlavní příčinou vzniku akné jsou hormonální změny, ale také strava, nekvalitní spánek, stres, kouření, sluneční záření, špatná péče o pleť atd. Zkrátka všechno spolu souvisí! Je mnoho důvodů, proč se akné vyskytuje. Jak ale bojovat s akné přirozenou cestou? Nezapomínejte, že prevence je vždy lepší než následná léčba. Přinášíme vám konkrétní tipy, jak zamezit výskytu akné a přirozeně pečovat o pleť.

Tip č. 1 pro akné na obličeji:
Vhodná pravidelná péče

U správné péče o pleť je nutné zohlednit individuální potřeby a preference. Neexistuje univerzální péče, ale existuje několik základních doporučení, která platí pro každého! Důležité je především správná péče o pleť, s tím úzce souvisí výběr a použití vhodných přípravků péče o pleť. Jak pleť čistit a jaký druh péče o pleť používat? V jakém pořadí byste měli používat různé přípravky proti akné? Jak to je s make-upem a odličováním, když máte akné? Kdy byste měli vyhledat pomoc odborníka? Řiďte se radami našich odborníků a objevte 5 tipů pro promyšlenou každodenní péči při akné.
 

AD_LIFE-MOMENTS_TEENAGERS-FRIENDS_SQUARE_2021 472x472
AD_SOLAR-WOMAN-ON-THE-SAND_SQUARE_2022 472x472

Tip č. 2:
Chraňte se před sluncem

Měli jste někdy pocit, že akné na slunci téměř zázrakem zmizí? Ale na konci léta se pupínky náhle znovu objevily a jejich stav byl ještě horší než předtím. Slunce bohužel na akné působí nepříznivě. Dokonce má i další nežádoucí účinky, například při hojení pupínků způsobuje vznik hnědých skvrn. Jak se tedy před slunečním zářením chránit a zároveň využívat jeho blahodárných účinků, když máte akné? Proč může slunce akné nakonec zhoršit? Přečtěte si více: Akné a slunce.

Tip č. 2:
Hackněte svoji stravu

Slyšeli jste někdy o zdraví založeném na stravě? První řecký lékař Hippokrates kdysi řekl: „Ať je vaše jídlo vaším prvním lékem.“ Ačkoli strava se na vzniku akné přímo nepodílí, může mít velmi silný vliv na regulaci hormonů, které pupínky způsobují.
To, co si dáváte na talíř, je také zásadním faktorem v boji proti akné. Co konkrétně byste si měli dát na talíř? Co je to zdravá strava? Existují potraviny, kterým byste se měli vyhýbat? Říká se, že konzumace čokolády nebo tučných jídel způsobuje akné: je to pravda nebo ne?
Je čas rozlišit pravdu od pověr: naši odborníci vám řeknou více!
Výživa a akné: vše, co potřebujete vědět

AD_ACNE_EXPERT-DOSSIER_WEBSITE_ACNE_FOOD_SQUARE_2022 472x472

Když jsem hledala tipy, jak si přestat kazit pleť, uvědomila jsem si, že bych mohla něco udělat se svými každodenními návyky, například s péčí o pleť. A také jsem změnila způsob stravování. Po několika týdnech změny mých dosavadních návyků akné téměř zmizelo! Týden před menstruací se mi pár pupínků obvykle objeví, ale už teď cítím, že se mi zlepšila pleť itělo a vrátila se mi dobrá nálada!

Jana, 24 let
AD_WEBSITE_EXPERT-DOSSIER_DERMATO_M-AMBONATI_2021

Poznámky odborníka

Léčba akné může trvat různě dlouho. Závisí to na konkrétním pacientovi, protože onemocnění se vyvíjí pod vlivem mnoha faktorů, jako jsou celkový zdravotní stav kůže, její schopnost hojení, hormonální změny nebo nerovnováha či faktory životního prostředí. Tipy pro boj s akné? Celkové zlepšení životního stylu a čas, aby mohlo tělo a pokožka reagovat, jsou již samy o sobě příznivými faktory, které přispívají k urychlení hojení a regenerace. Akné nemusí být fatální a lékaři jsou tu pro vás, aby vám ho pomohli zvládnout.

Dr. Marco Ambonati, dermatolog

BIOLOGY AC

BIOLOGY AC viditelně odstraňuje nedokonalosti pleti (pupínky, přebytečný kožní maz, skvrny) a působí přímo na kožní mikrobiom, aby obnovil jeho rovnováhu. 

Péče o pleť se sklonem k akné
BIOLOGY AC
Zpět na začátek