AD_LIFE-MOMENTS_TEENAGERS-FRIENDS_LARGE_2021
Obsah

Pleť se sklonem k akné: pravidelná péče proti akné

Po slunečném létě se často horší pleť a akné se vrací s ještě větší intenzitou. Situace, kdy se ráno probudíte s dalším novým pupínkem, jsou čím dál častější. Co tedy s tím a jak se starat o pleť, aby se dále nezhoršovala? 
Mějte na paměti, že klíčem k úspěšné léčbě je pečlivost a pravidelná péče.

Jednoduchá a přírodní péče proti akné

Chcete-li proti akné účinně bojovat, musíte nejprve zavést několik jednoduchých opatření a dodržovat je. 

Čistěte svou pleť 

Ráno a večer byste si měli pleť především řádně očistit. Zapomeňte na přípravky hygieny které pleť drhnou, a používejte čisticí přípravky, které jsou k aknózní pleti šetrné.Příkladem jsou micelární vody, nebo jemné čisticí gely.
Pro čištění vodou použijte pěnivý gel bez mýdla s jemným čisticím základem a fyziologickým pH.
Pokud dáváte přednost bezoplachovému přípravku hygieny, micelární voda je tou nejlepší volbou! Jemně čistí pleť a zároveň odstraňuje přebytečný kožní maz. Na rozdíl od čisticího mléka nezanechává na pleti mastný film a neucpává póry. 

Léčba akné a hydratace pleti

Jakmile je vaše pleť očištěná:

  • Ráno naneste vhodný hydratační denní krém, abyste měli pokožku po celý den příjemně zklidněnou.
  • Pokud večer podstupujete vysušující léčbu, vždy svou očištěnou pleť hydratujte. Nebo použijte dermokosmetickou péči předepsanou lékařem nebo doporučenou lékárníkem.
    Pokud máte suché rty, nezapomínejte používat regenerační balzám na rty tak často, jak je potřeba.

5 tipů, které je třeba mít na paměti 

Ruce pryč od pupínků! 

Kdo měl někdy nutkání vymáčknout si pupínek přímo uprostřed obličeje? STOP, už to nedělejte. Pupínky jsou skutečně živnou půdou pro bakterie! Při prasknutí pupínku se bakterie uvolňují na kůži a mohou infikovat další póry. Proto se svých pupínků nedotýkejte a neváhejte se poradit s odborníkem, například dermatologem, o nejlepší léčbě přizpůsobené vašemu typu pleti.

Vyhněte se častým maskám a peelingům

Jak příjemné je o sebe pečovat a mít slastný pocit z očisty těla, která mu navrátí hebkost dětské pokožky! Dávejte si pozor, abyste to nepřeháněli s častým drhnutím pokožky. Peelingy a masky byste  neměli používat častěji než jednou týdně. Pleť se sklonem k akné je křehká a je třeba ji ošetřovat šetrně, aby nedocházelo k jejímu pnutí a podráždění. Ti z vás, kteří užívají léky proti akné, mohou trpět suchou pokožkou celého těla a potřebují šetrnou péči. 

Lehký make-up

Uvědomte si, že pokožka špatně snáší opakované ucpávání pórů. Vyvarujte se proto ucpávání pórů pleti silnou vrstvou make-upu! Make-up s přirozeným vzhledem je dnes v kurzu, tak toho využijte! Malý tip navíc: nezapomeňte si alespoň jednou týdně umýt štětce na make-up, aby se na nich nehromadily bakterie.

Chraňte svou pokožku před sluncem

 Pleť se sklonem k akné je důležité chránit vhodným opalovacím krémem s ochranným faktorem SPF 50+. Přestože se zdá, že se pleť během vystavení slunci zlepšuje, jakmile se přestane opalovat, skvrny a pupínky se vrátí! Tomuto jevu se říká bumerangový efekt. Vystavení pleti slunci může podpořit hyperpigmentaci v oblastech lézí. 

Poraďte se s odborníkem 

A kromě všech našich rad a tipů je to jednoduché: pokud máte obavy ohledně akné, neváhejte se poradit s odborníkem, například dermatologem, abyste se ujistili, a především našli nejlepší léčbu pro váš typ pleti. 

Správná péče o pokožku

Nový
Zmatňující péče proti nedokonalostem pleti

BIOLOGY AC GLOBAL Zmatňující péče proti nedokonalostem pleti

Hydratuje - Zmatňuje - Uvolňuje póry

Nový
Čistící pěnivý gel

BIOLOGY AC Čistící pěnivý gel

Čistí - Redukuje nadbytečný kožní maz - Uvolňuje póry

PROTECT AC Zmatňující fluid SPF 50+ na obličej

PROTECT AC PROTECT AC Zmatňující fluid SPF 50+ na obličej

Chrání

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Zjistěte více

Další tipy pro pleť se sklonem k akné
 

AD_WEBSITE_ PDP_OAT_BLOC_2021 577x577 bloc avoine

Oves Rhealba® : jedinečný.

Oves Rhealba®, náš poklad vypěstovaný v ekologickém zemědělství, je rostlinná aktivní látka s obnovujícími, zklidňujícími a regeneračními dermatologickými vlastnostmi, která se nachází ve všech našich výrobcích.

OVES RHEALBA®

Zpět na začátek