Léčba akné: jak zklidnit podrážděnou pleť?

AD_HYDRATING_WOMAN-FACE-HANDS_LARGE_2021
Obsah

Léčba akné: jak zklidnit podrážděnou pleť?

Pokud akné přetrvává a projevuje se ve středně těžké až těžké formě, je nutné podstoupit léčbu předepsanou lékařem. Postupujte podle tohoto návodu, abyste omezili nepříznivý dopad na svou pokožku.
Velké zlo v podobě těžké formy akné vyžaduje medikamentózní léčbu! Někdy má však tato léčba také nepříjemné důsledky. V případě léčby předepsané na středně těžké až těžké akné není nikdy daleko k odvrácené straně - podráždění kůže.
Lékařské ošetření je uznávané pro svůj účinek na mazové žlázy - snižuje jejich velikost a aktivitu, a tím i množství mazu, který nadměrně vylučují. Léky ale mají i své nevýhody: bývají silné a často zanechávají pokožku oslabenou, podrážděnou, sušší a zarudlou. Proto se předepisují v závažných případech. 
 

Přizpůsobená kosmetická rutina

Chcete-li tedy pokračovat v léčbě za co nejlepších podmínek, osvojte si správné návyky již od začátku! Začněte jemným odličovacím přípravkem: micelární vodou nebo pěnivým gelem vhodným pro pleť se sklonem k akné, který odstraní nečistoty z pleti, aniž by ji poškodil. Některé produkty umí odstranit make-up a čistí obličej, aniž by pleť vysušovaly. Ti, kteří dávají přednost oplachovým přípravkům mohou zvolit mycí čisticí přípravek na obličej. Vždy se ujistěte, že je velmi jemný, například pěnivý gel přizpůsobený tomuto typu křehké pleti, abyste odstranili nečistoty, které ucpávají póry.
Rutina, která vám zabere jen pár minut každé ráno a večer, ale přinese vám kýžené výsledky! Jakmile bude pleť zbavena nečistot, bude moct opět dýchat a následně aplikovaná péče jí přinese větší účinek.

Obnova rovnováhy pleti

Toto je druhý zásadní krok v rutinní péči: použijte kompenzační přípravek pro obnovení rovnováhy oslabené pleti.
Nekomedogenní hydratační krém zklidňuje pokožku, hydratuje ji a kompenzuje negativní účinky vysušujících přípravků. Výsledek: pokožka bude opět příjemná a pružná. Vyberte si krémy s bohatou, ale nemastnou texturou, které zanechávají jemnou ochrannou vrstvičku bez mastného nebo lepkavého povrchu. Opravdový komfort! Tyto textury jsou speciálně vyvinuty tak, aby usnadňovaly aplikaci make-upu.

Řekněte ne příliš agresivním peelingům

Aby se z odlupování kůže nestala noční můra, zapomeňte během ošetření na příliš agresivní peelingy.
Na druhou stranu jsou vítány hydratační a čisticí masky, které se nanáší v silné vrstvě a nechávají se působit několik minut, aby podpořily obnovu pokožky. 
 Obecně platí, že při užívání léků proti akné trpí suchou pokožkou celé tělo a je třeba ji hýčkat. Balzám na rty, tělový krém... Neváhejte kůži vydatně hydratovat, aby získala pružnost a komfort. Suchost způsobená léčbou se nevyhýbá ani pokožce hlavy. V takovém případě se doporučuje používat jemný šampon.

Správné produkty pro péči o pleť

HYDRA Kompenzační krém na obličej

Phys-AC HYDRA

HYDRA Kompenzační krém na obličej

Zklidňuje - Hydratuje - Kompenzuje následky vysušující léčby

Čisticí pěnivý gel

Phys-AC

Čisticí pěnivý gel

Čistí - Redukuje nadbytečný kožní maz

Čisticí micelární voda

Phys-AC

Čisticí micelární voda

Odstraňuje make-up - Čistí - Stahuje póry

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Další informace

Další tipy pro pleť se sklonem k akné
 

AD_WEBSITE_ PDP_OAT_BLOC_2021 577x577 bloc avoine

Oves Rhealba® : jedinečný.

Oves Rhealba®, náš poklad vypěstovaný v ekologickém zemědělství, je rostlinná aktivní látka s obnovujícímí, zklidňujícími a regeneračními dermatologickými vlastnostmi, která je obsažena ve všech našich výrobcích.

OVES RHEALBA®

Zpět na začátek