AD_SCARS_SCRATCH_KNEE_LARGE-1_2021
Obsah

4 mylné představy o hojení ran, na které byste měli zapomenout

Drobná zranění, popáleniny, rány, to vše se nám v životě stává! Ale naštěstí jen čas od času. Není divu, že o jizvách kolují ty nejšílenější představy! Pokud se však chcete vyhnout trvalým znaménkům, zde jsou čtyři mylné představy, na které musíte zapomenout, abyste konečně objevili pravdu!

Jsou strupy dobrým znamením? NE

Strup, za který jsme tak rádi, když se objeví, a gratulujeme si k dobré cestě k uzdravení? Ve skutečnosti to není tak skvělé, jak se můe zdát, protože strup není pro hojení kůže nutný. Ve skutečnosti je tomu naopak: méně pružná kůže se nedokáže správně uzavřít, aby se zabránilo jizvení.

Dobře, tak jak se tomu vyhnout? Odpověď je v další otázce!

Mám nechat ránu vyschnout na vzduchu, aby se lépe hojila? NE

Klidné sušení na čerstvém vzduchu je dobré pro prádlo, ne pro naše jizvy! Pokožka má ráda, když se o ni pečuje vytvořením vlhkého a čistého prostředí. V ideálním případě použijte hojivý krém, který pomůže oblast hydratovat a zabrání vzniku strupů. Můžete ji také chránit přiložením sterilního obvazu. To pomáhá dobrému hojení. 

Malý každodenní proces pro uzdravení kůže:

 • Vyčistěte ránu pěnivým gelem s neutrálním pH a osušte ji. V případě potřeby použijte antiseptikum a zkontrolujte, zda máte aktuální očkování proti tetanu.
   
 • Jednou nebo několikrát denně aplikujte vhodný hojivý krém a vtírejte jej, dokud se rána nezavře.
   

Podporuje hojení mořská voda? NE

Zapomeňte na mořskou vodu. 

 • Může být dráždivá: mořská sůl nesterilizuje ani nepomáhá hojit rány - naopak!
   
 • Proces hojení může zpomalit: mořská voda ránu může prohloubit. 
   
 • Může ránu infikovat: vzpomeňte si na všechny bakterie, které žijí v mořské vodě...
   

Je prospěšné vystavovat jizvu slunci? NE

Sluníčko, díky, ale ne. Ve skupině faktorů, které jizvy zhoršují, je na prvním místě! Proč je tak špatný společník? Protože UV záření na zánětlivé (červené) kůži způsobuje hyperpigmentaci (tmavé skvrny).

Jak si jistě dokážete představit, správné je vyhnout se vystavení slunci. Je to složité? Tak jizvu co nejdříve zakryjte nebo použijte opalovací krém s ochranným faktorem SPF 50+ vhodný pro citlivou pokožku nebo hojivý, ochranný krém..

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Zjistěte více 

Další rady pro křehkou pokožku
 

AD_WEBSITE_ PDP_OAT_BLOC_2021 477x477

Oves Rhealba®: jedinečný

Oves Rhealba®, náš poklad vypěstovaný v ekologickém zemědělství, je rostlinná aktivní látka navracející rovnováhu se zklidňujícími a obnovujícími dermatologickými vlastnostmi, která je obsažena ve všech našich výrobcích.

OVES RHEALBA®

Zpět na začátek