AD_TATTOOS_WOMAN-HIP-FLOWERS_LARGE
Obsah

Jak se starat o tetování?

Pokud chcete, aby si tetování zachovalo svou původní barvu a tvar, je důležité o něj pečovat.

Ve spolupráci s tattoome.comvám vysvětlíme, jak tetování udržovat, jakmile odejdete od tatéra, abyste ho dokonale zachovali po celá léta.

Jak pomoci tetování se zahojit

Tip #1: Jak dlouho trvá, než se tetování zahojí?

Tatér vám řekne, že konečný vzhled tetování závisí na době hojení. 

Tato doba trvá od posledního vpichu jehly do šesti týdnů. Na rozdíl od dočasného tetování není trvalé tetování zdaleka triviální záležitostí a vyžaduje maximální péči.

Po dokončení práce vám tatér na tetované místo nanese hojivý krém a poté vám ho obváže: obvaz byste měli mít nasazený po dobu 24 hodin, abyste ochránili drobné ranky způsobené tetováním. 

Před saháním na tetování si nezapomeňte umýt ruce.

Tip #2: Zvlhčujte tetování vhodným přípravkem

Tetování omyjte jemným mýdlem s neutrálním nebo fyziologickým pH, abyste odstranili zbytky inkoustu a krve. První omytí tetování může být děsivé. Nebojte se, pro jemné a bezbolestné mytí pokožky používejte teplou vodu a ujistěte se, že voda neproudí příliš silně. Nakonec tetování jemně osušte čistým ručníkem. Poté aplikujte obnovující krém podle rady svého tatéra. 

Použití celofánu by mělo být jednorázové! 

EPITHELIALE A.H.

Obnovující zklidňující krém

Naneste tenkou vrstvu přípravku EPITHELIALE A.H. ULTRA Obnovujícího zklidňujícího krému, který pomáhá obnovit a zklidnit narušenou pokožku. Poté jej nechte dýchat, aby se tetování přirozeně zahojilo.

EPITHELIALE A.H.

Tip #3: Odolejte pokušení si tetování škrábat

Při hojení tetování se mohou tvořit malé strupy, kůže se může loupat a tetování může svědit. Zbývá jen jediné: ODOLAT! Možná si řeknete, že se to lehce řekne, ale pokud se tomu podvolíte, riskujete, že poškodíte design tetování i barvy. Proto je důležité používat obnovující zklidňující krém.

Tip #4: Chraňte své tetování před sluncem 

Kdo rád relaxuje na slunci, aby se v pondělí ráno vrátil do práce s krásnou opálenou pletí? Ujišťujeme vás, že VŠICHNI! Až na to, že nejsi jako ostatní, protože máš zcela nové tetování! Aspoň měsíc byste se měli vyhýbat UV záření, moři, bazénu a pobytu v sauně nebo páře. No tak, buďte stateční, jsme na vaší straně!

Pokud hrozí riziko vystavení se UV záření, nezapomeňte aplikovat přípravky na hojení kůže a také ochranu před UV zářením, které jsou vhodné i pro tetovanou kůži. 

Máme však dobré zprávy. Ať už patříte do týmu „sportovců“, nebo „Netflix & chill“, v obou případech byste měli omezit cvičení, při kterých se vaše pokožka potí, protože kůže potřebuje čas a odpočinek k uzdravení. 

Jak se každý den starat o tetování?

Bylo by chybou si myslet, že jakmile se tetování zahojí, nepotřebuje už žádnou péči! Existují dvě základní pravidla, která je třeba dodržovat po celý život: 

  • Pravidelně hydratujte pokožku vhodnou mastí nebo krémem
     
  • Chraňte své tetování opalovacím krém s ochranným faktorem SPF 50+ při každém pobytu na slunci. 

Nyní máte k dispozici všechny naše nejlepší tipy, jak vytvořit z tetování skutečné umělecké dílo. 

Tady je ještě naše oblíbené rčení: „Jednou tetování, navždy tetování.“ 

PROTECT

X-trem Transparentní tyčinka

Tato transparentní tyčinka s velmi vysokým ochranným faktorem SPF 50+ chrání všechna lokálně citlivá místa (včetně jizev a tetování) vystavená slunci před škodlivými účinky slunečního záření. 

PROTECT X-TREM Transparentní tyčinka SPF 50+
PROTECT
AD_WEBSITE_ PDP_OAT_BLOC_2021 477x477

Oves Rhealba® : jedinečný.

Oves Rhealba®, náš poklad vypěstovaný v ekologickém zemědělství, je rostlinná aktivní látka s obnovujícími, zklidňujícími a regeneračními dermatologickými vlastnostmi, která je obsažena ve všech našich výrobcích. 

OVES RHEALBA®

Zpět na začátek