AD_SCARS_STOMACH-BELLY-WOMAN_LARGE_2021
Obsah

Redukce jizev: záleží na typu jizvy!

Jizvy je třeba vnímat jako velkou rodinu: všechny mají něco společného, ale žádné nejsou úplně stejné! Pokud jde o jejich redukci, musíte zvolit tu nejvhodnější techniku, abyste dosáhli dobrých výsledků.

Nepropadejte panice, přinášíme vám miniprůvodce, který vám představí správné návyky pro redukci čtyř hlavních typů jizev: strií, jizev po císařském řezu, faceliftu a operaci štítné žlázy.

Redukce strií 

Objevují se jako projev různých událostí v průběhu našeho života: růstu, těhotenství, přibývání na váze; mohou se vyskytnout při různých příležitostech, ale vždy souvisejí se ztrátou elasticity kůže, která se při natahování v hloubce natrhne a vytvoří tato znaménka, která připomínají jizvy.
Strie nelze zcela odstranit, ale lze je redukovat.
Technika: masáž! Dvě až tři minuty hnětení a rolování kůže denně na cílovém místě s použitím specifického pečujícího přípravku umožní pokožce získat větší pružnost a zlepšit vzhled jizvy. Řekněte to ostatním ;)

Redukce jizvy po císařském řezu

Váš lékař vám to určitě už řekl: do konce prvního měsíce žádné koupání, musíte se pouze sprchovat! Mytí je však ideální dobou pro pečování o jizvu: využijte příležitosti a očistěte ji vodou s mýdlem s neutrálním pH. Pro usnadnění hojení a omezení vzniku jizev může být užitečné použití reparačního krému s obsahem kyseliny hyaluronové. Jakmile bude jizva dobře uzavřená, nezapomeňte ji dobře masírovat a zvolte techniku hnětení a rolování - to je klíčové!

Je totiž důležité, abyste o jizvu pečovali i po řádném uzavření rány a masírovali ji specifickým pečujícím přípravkem, který zlepšuje její vzhled. Ideální produkt? Nějaký s gelovo-olejovou texturou, který je vhodný především pro masáže.

Bolestivé jizvy? Zavolejte svému lékaři, vždy je dobré se ujistit, že je však tak, jak má být!
 

Zjemnění jizvy po faceliftu

Facelift znamená vypnutí kůže, jenže tím kůže projde proměnoujenž může zanechat stopy. Aby byla jizva co nejčistší a co nejméně nápadná, je třeba:

  1. Čistit pleť: použijte jemný čisticí pěnivý gel a poté ho opláchněte čistou vodou, přičemž nezapomeňte osušit místo, kde byl lifting proveden.
  2. Urychlit hojení: použijte regenerační krém, který podpoří hojení a maximalizuje pravděpodobnost, že se vyhnete jizvám.
  3. Volte raději „vzhled bez makeupu“: před návratem k make-upu počkejte, dokud vám neodstraní stehy. Kůže potřebuje dýchat!
  4. Zlepšit vzhled: každý den můžete používat krém proti pigmentovým skvrnám, který vaši pleť zklidní a hydratuje. Stejně jako u ostatních jizev věnujte čas masáži!
     

Snížení viditelnosti jizvy po operaci štítné žlázy

Je důležité nejprve poslechnout svého lékaře. Dávejte pozor, protože vám řekne, jak je důležité se o ránu starat, aby se dobře hojila, ale aby jizva byla také co nejméně vidět.

Zde jsou tři základní body, které je třeba respektovat při hojení bez jizev:

  1. Řez musí být čistý a suchý. Lékař vám poskytne pokyny k čištění rány: pečlivě je dodržujte. 
  2. Obvaz používaný k překrytí rány by se měl pravidelně měnit. Úspěšné uzdravení na tom závisí! 
  3. Používejte specifický pečující přípravek, který o jizvu pečuje, a tím urychluje proces obnovy kůže a zlepšuje její vzhled.

AD_WEBSITE_PICTO_BLOC-PUSH-ARTICLE_2021

Další informace

Další rady pro křehkou pokožku
 

AD_WEBSITE_ PDP_OAT_BLOC_2021 577x577 bloc avoine

Oves Rhealba® : jedinečný.

Oves Rhealba®, náš poklad pěstovaný v ekologickém zemědělství, je rostlinná aktivní látka s obnovujícími, zklidňujícími a regeneračními dermatologickými vlastnostmi, která je obsažena ve všech našich produktech.

OVES RHEALBA®

Zpět na začátek