AD_SCARS_STRETCH-MARKS_PREGNANT-WOMAN_LARGE_2021
Obsah

Tipy pro redukci strií

Vzhledem k jejich vzhledu a způsobu, jakým se objevují, když to nejméně čekáte, jsou strie jakýmsi strašákem mnoha lidí. Jsou však zcela neškodné. Prvním řešením, jak s nimi žít, je lépe je pochopit.

Co jsou zač a kdy se objevují?

Jedná se o dlouhé pruhy, které mají zpočátku purpurově červenou barvu a poté se zbarví do bílé nebo perleťové, téměř stejné barvy jako kůže.
 Strie jsou svědky fyzických změn našeho života. Úzce souvisí s hormonální aktivitou, ale nejen s ní. Mohou být důsledkem přílišného natažení kůže, například při rychlém přibírání na váze nebo hubnutí, což odpovídá hlavním životním etapám: pubertě a těhotenství.

Co strie způsobuje?

Určité hormonální změny, způsobené zejména pubertou nebo těhotenstvím, způsobují změnu pružnosti pokožky. Když se kůže stane méně pružnou a natáhne se, může se  ve spodní vrstvě (dermis) roztrhnout a pak vzniknou tyto stopy, které jsou podobné nataženým jizvám.
 

Kde se strie objevují?

Strie se vyskytují hlavně na břiše, prsou, pažích, zadečku a bocích. Je to zřejmé, pokud se zamyslíte nad příčinou: jedná se o oblasti, kde se kůže snadno roztáhne při přibývání nebo ubývání na váze, růstu nebo během těhotenství.
 

Kdo má strie? 

Strie jsou součástí života většiny žen, 80 % žen má tyto malé jizvičky na určitých částech těla. Jedním z důvodů je to, že právě ony v sobě nosí děti! Během prvního těhotenství se u 50 až 70 % žen strie objeví, často na konci těhotenství.
Znamená to, že muži nikdy nemají strie? Ne, jsou jim také vystaveni, ale méně. Například v pubertě pozoruje výskyt strií 25 % dívek a pouze 10 % chlapců.
 

Jak striím předcházet? 

Nedělejme si velké naděje: vzniku strií lze jen těžko zabránit. Přesto se jim můžete vyhnout zdravým životním stylem a předvídat období, kdy se vám strie pravděpodobně objeví. Když jste například těhotná, vyberte si pečující produkt a používejte ho denně. Při aplikaci myslete na stimulaci pružnosti pokožky.
Je důležité si uvědomit, že strie jsou také stopou našeho života a že bychom se neměli snažit jejich příchod předvídat nebo se jim za každou cenu vyhnout...
 

Jak strie odstranit? 

Zcela upřímně, strie samy od sebe nezmizí. To je nutné říct na rovinu. Pokud vám připadají nevzhledné, lze je zmenšit. Stejně jako všechny jizvy dobře reagují na masáže, které zlepšují pružnost pokožky.

EPITHELIALE A.H.

Masážní gel-olej

Tento masážní gel-olej lze aplikovat dvakrát denně. Napomáhá redukovat viditelnost jizev* a strií.
*po obnově epidermis.

EPITHELIALE A.H Masážní gel-olej
EPITHELIALE A.H.
AD_WEBSITE_ PDP_OAT_BLOC_2021 577x577 bloc avoine

Oves Rhealba® : jedinečný.

Oves Rhealba®, náš poklad pěstovaný v ekologickém zemědělství, je rostlinná aktivní látka s obnovujícími, zklidňujícími a regeneračními dermatologickými vlastnostmi, která je obsažena ve všech našich výrobcích.
OVES RHEALBA® 

Zpět na začátek